A filmrendező korábbi Los Angeles-i otthonát 8,8 millió dollárért értékesítették egy holland médiamogulnak. Úgy tudni, az ingatlan Bel-Air Country Club területével határos, és jóval a kért ár felett kelt el.
Amikor Alfred Hitchcock angol filmrendező 1939-ben Los Angelesbe költözött, hogy meghódítsa Hollywoodot, feleségével és lányával, Pattel először egy tágas bérlakásban éltek a Wilshire Boulevard-on. Később egy kétszáz hektáros területet szereztek meg a Scotts Valley közelében, hogy aztán végül egy vintázs ihletésű otthonban gyökerezzenek le Bel Air környékén.
Ebben az ingatlanban élt a legendás filmrendező egészen 1980-ban bekövetkezett haláláig.
A csodálatos házat az év elején kínálták eladásra. A meghirdetett ár 8,25 millió dollár, azaz megközelítőleg három milliárd forint volt,
végül azonban nagyjából 3,12 milliárd forintért talált gazdára.
Úgy tudni, eddig egy helyi üzletember tulajdonában volt, a vevő pedig egy holland médiamágnás, az Eyeworks produkciós cég alapítója, Reinout Oerlemans lett.
Az ingatlant Carlton Burgess tervezte, azonban Hitchcock egykori otthonát 1983-ban alaposan átépítették. Ma két hálószobával és öt fürdőszobával rendelkezik. A szökőkúttal szegélyezett bejárat a nappaliba vezet, ahol csodálatos kandalló és boltíves fa mennyezet várja majd az új tulajdonosokat. Az étkező egy mesés, virágokkal gazdagon teleültetett kertre néz, a konyhában pedig kézzel festett csempék és látványos gránitpultok sorakoznak.
A két lakosztály mellett helyet kapott benne két kisebb szoba is. A garázsban három autó fér el, a telken türkizkék úszómedence és további tárolóhelyiségek is találhatók.
(Forrás: RobbReport, fotók: Compass)
hitchcock | birtok | ingatlan | ház | alfred hitchcock | luxusingatlan
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!