Kisebbségben vannak, és az egész világ úgy rendezkedett be, hogy a jobbkezeseknek kedvezzenek. A pedagógia mai álláspontja szerint egy balkezest határozottan tilos átszoktatni a másik kezére, ugyanis már magzati korban eldől, hogy mely agyfélteke lesz a dominánsabb. Egy balkezes ember visszatekeri a filmeket, ha egy sorstársát látja a vásznon, és szereti, ha valakivel osztozhat szuperképességén. Mutatunk tíz balkezes művészt, fontos személyiséget.
Neil Armstrong
Erőskezű és balkezű egyaránt. Az űrhajós és repüléstechnikai mérnök az első ember volt, aki a Holdra lépett. A dolog pikentériája, hogy Edward "Buzz" Aldrin, az Apollo–11 másik fontos asztronautája is balkezes volt. Kis lépés az embernek, de hatalmas ugrás a balkezeseknek!
Wolfgang Amadeus Mozart
Szerencse, hogy az osztrák világklasszis zeneszerző idejében még nem volt spirálfüzet. Nehezen írt volna kottát a zenei géniusz, mivel ezek a füzetek kizárólag a jobbkezeseknek kényelmesek.
Barack Obama
Az Amerikai Egyesült Államok negyvennegyedik elnöke 2014-ben a Time magazin tíz legfontosabb balkezesekről szóló válogatásába is bekerült. De nem ő az egyetlen elnök, hiszen Ronald Reagan és Bill Clinton is bal kézzel szignózik.
Leonardo Da Vinci
Nehéz lenne meghatározni, hogy a világ egyik legfontosabb és legismertebb olasz embere valójában mivel is foglalkozott. Ő az igazi polihisztor, hiszen tudományos matematikai és anatómiai munkái mellett festett, tervezett, szobrászkodott, zenét szerzett, írt, verseket költött és több lépéssel a saját kora előtt járt. Balkezes volt.
Henry Ford
Egy balkezes férfi, aki alapjaiban változtatta meg a világot. Henry Ford termékeny feltaláló és üzletember volt, ám az autót mégsem ő találta fel. Ha viszont ő nincs, még többet kell várni a gyártósorra, a futószalagos gyártásra, arra, hogy a személyautók eléthetőek legyenek.
Marie Curie
A lengyel származású francia fizikus és kémikus Madame Curie, a polónium és a rádium felfedezője, a radioaktivitás egyik legfontosabb úttörője is többnyire bal kezének segítségével végezte tudományos kutatásait.
Viktória angol királynő
"Európa nagyanyja" mintegy hatvanhárom évig uralkodott, a történészek pedig úgy tartják, ez az időszak volt Anglia legdicsőbb kora. Viktória bal kézzel irányított, és ezt a tulajdonságát több trónörökös is örökölte: Vilmos herceg, sőt, a kis György herceg is balkezesek.
Szent Johanna
A történészek kutatásainak eredménye, hogy Jeanne d’Arc, az orléans-i szűz nagy valószínűséggel balkezes volt. Megmaradt kéziratokból és festményekből következtetnek erre, hiszen rendszeresen úgy ábrázolták, hogy a kardot bal kezében fogta.
David Bowie
A pop kaméleonja, elképesztő lehetség és kivételes zenész, művész volt David Bowie. Könnyedén váltotta művészi alteregóit és a kezét is: mivel Angliában nem volt túl gyakori a balkezes gitárok árusítása, ezért jobbkezes hangszeren játszott a néhai Ziggy Stardust.
Jimi Hendrix
Popkulturális ikon, sajnálatosan a 27-esek klubjának tagja. A világklasszis zenész-zseni annak ellenére, hogy balkezes volt, egy jobbkezes Fender Stratocasteren játszott, amit fordítva húzott fel.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Getty Images, Unsplash, Wikimedia, Pixabay)
művészek | érdekességek | balkezesség | balkezesek napja | balkezes
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!