Hihetetlenül szépek ezek a drótoszlopok az olasz tengerparton

Az Opera nevű installációtól teljesen elállt a szavunk. És nem, ezek nem ügyes renderek, hanem a valóság.

Az olaszországi Reggio Calabria nevű városban helyezett el negyvenhat drótoszlopot Edoardo Tresoldi. A művész a Giunchi parkban tette le az oszlopokat, a tengerpart mellett; az állandó installáció célja pedig Tresoldi szavaival élve az, hogy nyugalmat árasszon, és el tudjunk merengeni. Ezek mellett pedig még egy cél teljesült; jelesül az, hogy ámulatba ejtően gyönyörű és párját ritkítóan különleges szoborpark lett az eredmény.

A tengerpartról át lehet látni Szicília felé: az építésznek nagyon megtetszett ez az egyszerre intim és eldugott helyszín, ahonnan a túlpartra lehet bámészkodni és elmerengeni, ezért helyezte el itt az Opera nevű oszlopinstallációt. Az oszlopok a művész szerint az élet egyszerű pillanatait ünneplik.

A negyvenhat oszlop legmagasabbika nyolc méter magas, mindegyik dróthálóból készült, alulról pedig kivilágítják éjszaka.

A klasszikus oszlopformát félig áttetszően, fémmel megkavarva a művész azt reméli, hogy az arra látogatók elgondolkoznak a helyről, ahol épp vannak, valamint az emberi létezés és a minket körülvevő világ kapcsolatát is másképp értékelik majd.

Szerintünk egészen mágikus lett, ha Reggio Calabriában laknánk, valószínűleg minden este kisétálnánk oda.

Ez is érdekelhet:

Megkövült lávafolyóra tekint ez az elegánsan szép faház

Emellett egy fa nő ki a terasza közepéből, és minden évszak gyönyörűen áll neki.

(Fotók: Roberto Conte)

szicília | építészet | drótoszlop | dizájn | eduardo tresoldi | olasz

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom