Az amszterdami Hermitage mostantól H'ART Múzeum néven várja a látogatókat. Ezzel a lépéssel szeretnének minél inkább eltávolodni az Oroszországban, Szentpéterváron működő Ermitázstól.
Az Amszterdam központjában található Hermitage Múzeum 2009-ben nyílt meg, hogy részleteket mutasson be a szentpétervári Ermitázs gyűjteményéből. Az orosz-ukrán háború kitörését követően azonban az amszterdami létesítmény megszakított minden együttműködést az orosz névadójával,
ezzel párhuzamosan pedig bezárta orosz avantgárd kiállítását is.
Most szintet lépnek és átkeresztelik múzeumukat, hogy immáron kizárólag híres londoni, párizsi és washingtoni galériákkal működjenek együtt. Az ősztől H'ART Múzeum néven futó kulturális intézmény
a British Museummal, a Center Pompidou-val és a Smithsonian American Art Museummal kollaborál majd.
A tervek szerint az első nagy projekten a párizsi Pompidou Központtal dolgoznak együtt és nagyjából egy év múlva nyílik majd meg. Középpontjában Vaszilij Kandinszkij orosz származású művész áll, aki francia állampolgár lett, és 1944-ben halt meg Franciaországban. Azt is bejelentették, hogy 2026-ban a H'ART Múzeum otthont ad a British Museum Női erő című kiállításának is.
(Forrás: Euronews, fotók: Hermitage Amsterdam)
múzeum | ukrajna | oroszország | amsterdam | hollandia | háború
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!