Ilyen mesés a világ legrégebbi világítótornya, amihez egy Herkules-legenda is fűződik

Spanyolországban számos lenyűgöző római kori emlék található, köztük az egyetlen római világítótoronnyal, amelyet a mai napig használnak.

A Spanyolországban található Herkules-torony egyike azon kevés római kori világítótoronynak, amely a mai napig áll, ráadásul nemcsak, hogy megkímélték a történelem viharai, de a mai napig használatban is van.

Eredeti neve: Farum Brigantium.

A Herkules-torony (spanyolul Torre de Hércules) a római korban épült, az 1. vagy 2. században, de egyes feltételezések szerint akár még régebbi is lehetett. Az alexandriai világítótorony tervei alapján épült és a római hadistennek, Marsnak szentelték.

Az elmúlt két évezredben folyamatosan karbantartották, a 18. században egy nagyobb volumenű felújítási munkát is végeztek az ötvenöt méter magas világítótornyon, amely nemcsak a világ legrégebbi ilyen jellegű építménye, de a második legmagasabb világítótorony Spanyolországban.

Úgy tudni, a római korban épült része harmincnégy méter magas, további huszonegy métert a 18. századi felújítás során építettek rá.

A legenda szerint a világítótorony Herkules egyik legnagyobb legyőzött ellenfelének nyughelye. Herkules félisten volt és Zeusz hős fia. Állítólag egy nyíllal ölte meg az óriás Gerylont egy három napig és három éjszakáig tartó csatát követően. A történet szerint Herkules eltemette Geryon fejét fegyvereivel együtt és elrendelte, hogy a nyughely tetejére várost emeljenek.

A Herkules-torony Spanyolország nemzeti emlékműve, és 2009 óta az UNESCO Világörökség része.

Ma a látogatók számára nyitva áll a legendás világtorony, ahol nemcsak az eredeti lámpást csodálhatják meg, de kétszázharmincnégy lépcsőfokot megtéve az építmény legfelső szintjéről kinézve a környékben is gyönyörködhetnek.

Világszerte számos csodálatos világítótorony magasodik a vízpartokon. Ebben a cikkünkben arról az épületről írunk, ahol a szelek találkoznak. Emellett van olyan világítótorony is, ahol fejedelmi körülmények várják a látogatókat és van olyan is, amelyet a saját szigetével együtt ki tudunk bérelni.

(Forrás: The Travel, fotók: Getty)

Herkules | világítótorony | spanyolország

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom