Egy rendkívül ritka, kétszázötvennyolc esztendős francia konyakért fizetett hatalmas pénzt egy ázsiai gyűjtő.
Az 1762-ből származó palack az 1755-ben alapított Maison Gautier szeszfőzde terméke: a különleges ital a világtörténelem egyik legkorábbi megőrződött konyakja, és a legrégebbi, amelyet valaha árverésre bocsátottak.
Az aukciót a patinás londoni Sotheby's vezényelte, és a palackért végül 146 ezer dollárt, azaz 46 millió forintot csengetett ki új tulajdonosa.
Igazi exkluzív vételnek számít tehát, hiszen a ritka konyakból csupán három palack létezik a világon. Rajta van még az eredeti címke, ráadásul generációkon keresztül ugyannak a családnak a birtokában pihent.
A másik két palack közül a petite soeurt (azaz a kishúgot) a Gautier Dél-Franciaországban lévő múzeumában, Cognacban őrzik, a petit frére (kisöccs) pedig 2014-ben egy New York-i aukción került új tulajdonoshoz. A három palack többek között azért számít ennyire értékesnek, mert még a 19. századi nagy filoxéra-pusztítás előtti időkben készültek. Az Amerikából érkező kártevő akkor szinte teljesen elpusztította Európa szőlőkultúráját.
Jonny Fowle szeszszakértő véleménye szerint a rendkívül magas alkoholtartalmú konyaknak valószínűleg még mindig jó íze van.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: CNN, fotó: Sotheby's)
szesz | aukció | legrégebbi | árverés | francia | konyak
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!