Nem konformista megoldás jön egy kifinomultan merész belga ház képében.
Ahelyett, hogy a környék szigorú építési szabályainak megfelelne, valami egész mást gondolt ki a Studio Okami Architekten, mikor ezt a belga villát megálmodta. A Mont-de-l'Enclus völgyére tekintő Lejtős Villa (Sloped Villa) nevű ház ugyanis nagyban eltér a környéken megszokott nyeregtetős, helyi téglás és előre megadott ablakméretes épületektől.
Az üdítően friss villáról azt mondják az építészei, hogy ez egy „láthatatlan ház”.
„A lejtős területet sikerült kihasználnunk, hogy a városi tanács végül beleegyezzen a hagyományostól eltérő házba, ugyanis a völgy elrejti a villát. Így megvalósíthattuk a megrendelőnk álmát: a házból pazar, végtelen panoráma nyílik a völgyre.”
A téglából és betonból épült ház tágas verandáját tégla oszlopsor öleli körbe, ahol jó időben egész nap kint is gyönyörködhetnek a tájban a lakók. A bejáratokat az északi és a déli oldalról induló téglalépcsőkön lehet megközelíteni.
Míg kívülről egyértelműen a tégla dominál, belül már a fa, a beton és a fém veszi át a hatalmat: a tér leginkább egyetlen hatalmas szoba. Óriási konyha és étkező foglalja el az otthon nagy részét, középen pedig egy kandalló és a szabadon hagyott beton tartószerkezetek emelik a dizájnszintet. Az étkező alatt három, barlangszerű hálószoba kapott helyet.
Az épület teteje pedig olyan, mint egy önálló rét, így a helyi nyeregtető hiányát gyakorlatilag azzal oldották meg az építészek, hogy szinte teljesen beleolvasztották a természetbe a lapostetőt. A loftokra emlékeztető ház tágas és fényes, a plafontól padlóig érő ablakokból pedig lehengerlően szép a kilátás. A ház egy apró belső udvart ölel körbe, ami olyan, mint egy apró botanikus kert; a fürdőszoba privát szféráját pedig falak helyett egy nagy, cserepes fával oldották meg.
Elegáns és kreatív otthon; örülünk, hogy a tulajdonos és az építészek nem engedtek a víziójukból a hagyományok kedvéért.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Filip Dujardin)
ház | dizájn | hagyományok | belgium | loft | villa
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!