Bár Milánót tartják a modern olasz divatvilág fővárosának, megvan az oka annak, hogy a stílusrajongók Firenzét is éppúgy célba veszik, a toszkán gyöngyszem ugyanis a kultúra és a művészet fellegvára évszázadok óta. Első virágzását a Mediciek idején élte, most pedig a Gucci tesz hozzá a gyönyörű város csillogásához.
A Gucci ezer szállal kötődik Firenzéhez, hiszen a luxusmárka 1921-ben itt nyitotta meg az azóta is zászlóshajónak számító első üzletét. Ráadásul itt található az Archívum is, a Gucci ikonikus múzeuma, ami a Palazzo Settimanniban lelt otthonra. A divatház firenzei jelenléte egyértelműen arra utal, hogy a város nem csupán egy ékszerdoboz, hanem egy híd is, ami a múlt és a jelen kreativitását köti össze.
Gucci Firenze - az első számú üzlet
A Gucci 1921-ben megnyitotta meg butikját a Via de Tornabuoni-n, ami azóta is ikonikus hely a városban. A háromszintes üzletben a Gucci teljes kínálatát felvonultatják,
legyen szó ruhadarabokról, ékszerekről vagy kiegészítőkről.
Az első szobát a női divatnak szánták, majd következnek az övekkel, napszemüvegekkel, selyemsálakkal és keleti szőnyegekkel díszített helyiségek. Tovább haladva a falakon a kézitáskák sorakoznak, egy rózsaszín kárpittal borított lépcsőn pedig a férfi kollekcióhoz lehet jutni.
Innen a cipőkollekciókat érhetik el a vásárlók, akik miután beszerezték a számukra leginkább tetsző darabokat, ingyen fuvart kapnak vissza a szállodájukba, vagy elviszik őket az általuk kiválasztott úti célra.
Gucci Osteria da Massimo Bottura
Hova máshova vezethetne azonban az út a Gucci üzletből, mint a márka Michelin-csillagos éttermébe, az Osteria-ba, ami a Palazzo della Mercanzia-ban várja a vendégeket.
Az épületet az 1300-as években építettek, és az 1900-as években újították fel. Az étterem a Gucci vezérigazgatójának, Marco Bizzarri és a világhírű olasz séf, Massimo Bottura együttműködésének köszönhetően nyitotta meg a kapuit.
Az étlap a klasszikus olasz ételek széles kínálatát vonultatja fel, beleértve a híres firenzei steaket is. A fogások között azonban olyan fúziós remekek is megkóstolhatók, amelyek segítségével kicsit Mexikóban és Japánban is érezhetjük magunkat.
Gucci Múzeum
Az étterem vendégei fogásaik elfogyasztását követően ingyenesen megtekinthetik a szomszédos múzeum kincseit. A Gucci múzeumot 2011-ben nyitották meg, a márka fennállásának kilencvenedik születésnapján. Itt vezetett túrák keretében lehet megtekinteni az elmúlt közel száz év ikonikus Gucci-tárgyait, miközben a divattörténetbe is interaktív módon lehet betekintést nyerni.
A tárlat kialakítása során kiemelt figyelmet szenteltek a Gucci poggyászainak bemutatására is, ami egy fontos mérföldkő volt a divatház történetében.
Minden kétséget kizáróan azonban a sztár-szoba az, ami a leginkább vonzza a látogatókat.
Egy hatalmas teremben ugyanis a divatház által tervezett, világsztárok által viselt ruhadarabokat állítják ki. A vitrinbe került Florence Welch 2019-es Met Gala ruhája, valamint Dakota Johnson ékköves dressze is, amit a 2021-es Velencei Filmfesztiválon viselt.
Gucci Palazzo Boutique és könyvesbolt
A Gucci legkülönlegesebb darabjai egy exkluzív ajándékboltban vásárolhatók meg. A Palazzo Boutique-ban csupa olyan kincsek találhatók, amelyek máshol nem kerülnek kereskedelmi forgalomba. Vannak itt ritkaságnak számító könyvek, kristálykövekkel kirakott retikülök és Gucci labdák is.
(Forrás: Haute Living, fotók: Gucci)
nagy sztori | gucci | Firenze
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!