A Granule exkluzív, egyedi üvegkiegésztőkből álló kollekciója a velencei Punta Conterie InGalleria egyik látványossága. A kollekcióban három nagy edény található, amelyek egytől egyig a muranói üvegművesek gazdag, 8. századra visszavezethető hagyományait ünneplik, miközben a galéria kézműves alkotóinak tehetségét és tudását testesítik meg.
A Granule minden egyes kiegészítője egyedülálló üvegmegmunkálási technikák ötvözésével készült, beleértve a fúvást, az öntést, a sfumatót, az incalmót és a vetro fusót is. A módszerek találkozásának köszönhetően
az üvegben rejlő különféle tulajdonságokat egyszerre tudják bemutatni az érdeklődők számára.
A kontrasztos színek palettáját a muránói üvegre jellemző élénk, ékszerszerű árnyalatok ihlették, a játékos színvilág ugyanakkor alkalmas arra is, hogy kiemelje a különböző üvegfeldolgozási technikák eredményeit.
A Granule kollekció megalkotásával a cél nemcsak az volt, hogy az alkotók együttműködjenek a helyi kézművesekkel, hanem az is, hogy megvédjék az utókor számára az üvegművesek pótolhatatlan szakértelmét, és bemutathassák néhány lenyűgöző kiegészítőn, hogy milyen változatos tulajdonságok jellemzik az üveget.
Nemcsak az üvegművészek dolgoznak szívesen ezzel a sokoldalú anyaggal, hanem az építészek és a kozmetikai ipar szereplői is. A Pritzker- és Arany Oroszlán-díjas építész, Frank Gehry parfümüveg-tervezőként debütált a francia Louis Vuitton divatháznál, méghozzá egy gyönyörű kollekcióval. A Les Extraits névre keresztelt parfümcsaládban öt illat található, az üvegek tetején pedig mozdulat közben megdermedni látszó alumíniumvirágokat álmodott az illatokhoz az építész.
(Forrás és fotók: Behance)
edények | üvegkiegészítők | tálak | design | üveg | üvegedények
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!