Egészen magával ragadó élmény lehet vadon élő gorillákkal találkozni, de a róluk készült képekben és videókban is könnyen elveszhetünk.
Ha az ember Ruandában jár, szinte biztos, hogy nem hagyná ki a fotózkodást a gorillákkal. Ha pedig ez így van, miért ne lehetne ezeket a fényképeket a tudomány szolgálatába? A Visit Rwanda turisztikai szervezet, a Ruandai Fejlesztési Tanáccsal és az ország Volcanoes Nemzeti Parkjával együttműködve pontosan így tett, és megalkotta a GorillaGram nevű platformot.
A Visit Rwanda oldalán és az Instán is megtalálható katalógus a címkék alapján gyűjti össze az Instagramról a gorillákról készült fotókat,
a látogatók pedig, akik lencsevégre kapják az állatokat, így részt vehetnek egy közösségi kutatásban. Minden gorillacsaládhoz külön hashtag tartozik, és ha a látogatók ezzel együtt töltik fel a képeiket a közösségi médiába, akkor ezeket egy csomagba lehet rendezni.
A kutatók így könnyebben nyomon tudják követni a majmok viselkedését, az adott csoportban bekövetkező változásokat, interakciókat, és értesülhetnek az esetleges sérülésekről vagy más problémákról, a látogatók pedig virtuálisan követhetik tovább a gorillacsaládok életét azután is, hogy elbúcsúztak tőlük.
A gorillákat csak szakvezetéssel lehet meglátogatni, és a túravezető mondja el, hogy hogy hívják az adott csoportot, valamint azt, hogy milyen címkék társulnak hozzá, a nemzeti park egy munkatársa pedig figyelemmel kíséri a címkézéseket az oldalon, hogy ne csússzon hiba a rendszerbe.
Hogy milyenek a gorilák testközelből? Szerezhetünk erről néhány benyomást Balogh Boglárka utazó újságíró-fotográfustól, aki szociográfiai és állatvédelmi témákon dolgozva járja a világ országait, és az Uganda hegyeiben élő gorillák között is megfordult.
(Forrás: Matador Network, képek: Getty Images)
fotó | gorilla | ruanda | instagram
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!