A kaliforniai Mountain View városában épült fel a Google Bay View elnevezésű campusa, amely két irodaházat, egy rendezvényközpontot és egy kétszáznegyven férőhelyes átmeneti szállást foglal magában.
A londoni székhelyű Heatherwick Studio és a dán BIG stúdió által tervezett, százezer négyzetméteres campus három épületet tartalmaz, amelyeket sátorszerű, homorú elemekből álló tető fed.
Ezekre összesen ötvenezer napelem-panel került, amelyek majdnem hét megawattnyi energiát képesek termelni.
A nappanelek az épület energiaigényének mintegy negyven százalékát elégítik ki, a közeli szélfarmokkal együtt pedig már az áramszükséglet kilencven százalékát fedezik.
A zöld energia használata mellett
a Google azt is vállalta, hogy részt vesz a kaliforniai Bay Area természetes élőhelyeinek rekonstrukciójában,
így az új irodát is ennek megfelelő természeti táj veszi körül tizenhét hektárnyi vizes élőhellyel, erdővel és mocsaras területekkel.
Az épületből távozó szennyvíz tisztításában a közvetlenül körülötte található kertek is részt vesznek, míg az iroda fűtéséhez és hűtéséhez geotermikus energia is hozzájárul.
A BIG és Heatherwick Studio szintén együtt tervezi a Google londoni campusát a King's Cross-on, ahol tetőkert, futópálya és uszoda is lesz.
Szintén Bjarke Ingels irodája tervezte ezt a csavart hidat, amelyen magyar csapat is dolgozott, és az ő nevükhöz fűződik az Oceanix nevű úszó város koncepciója.
(Forrás: Dezeen, képek: Iwan Baan/Dezeen)
kalifornia | szilícium-völgy | google | BIG | Heatherwick Studio
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!