Sokak szerint a Corvette az első amerikai sportautó, amelynek karosszériája üvegszálas elemekből épült fel, ám az igazság az, hogy nem a Chevrolet legendás modellje volt az egyetlen, amihez már az ötvenes évek elején felhasználták ezt a modern anyagot.
Itt van például ez az 1953-as Glasspar G2 Roadster, amelyet egy dél-kaliforniai mérnök, Bill Tritt tervezett. Mivel korábban hajókkal dolgozott, az üvegszálas karosszéria dizájnjának megalkotása során rengeteget merített korábbi tapasztalataiból.
Az amerikai V8-as motorral felszerelt sportautókból nagyjából százötven példányt gyártottak le, mára azonban csak harminc maradt belőle.
A képeken látható példányt Emilio Pistoresi vásárolta meg a múlt század közepén, és egészen 2010-ig a család tulajdonában állt. Ezt követően egy elismert texasi restaurátor, Gary Hatfield vette meg, ő volt az, aki egészen lenyűgöző munkát végezve tökéletes állapotba hozta a G2-t, visszaállítva annak eredeti dicsőségét. Ez olyannyira jól sikerült, hogy első helyezéssel jutalmazták a 2016-os Sante Fe Concorso autótalálkozón.
Mivel a teljes körű restauráció óta alig kétszáz kilométert tettek meg vele, makulátlan állapotban várta új gazdáját, akinek kollekciója minden kétséget kizáróan egy darabka amerikai történelemmel gazdagodott. Végül 20-25 millió forintnyi összegért kelt el az RM Sotheby's árverésén.
(Képek: RM Sotheby's)
sportautó | klasszikus | autó | glasspar | amerikai | roadster
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!