Az ember alkotta lagúna és az azt körülvevő birodalom energetikailag teljes mértékben önfenntartó lesz.
Ha geotermikus lagúnákra gondoltunk, eddig Izland jutott az eszünkbe. Ez azonban most garantáltan megváltozik, mivel Kanada a jég birodalmának babérjaira törve a világ legnagyobb ilyen jellegű létesítményét tervezi megvalósítani. Ha minden a megfelelő menetrend szerint halad,
a lagúna egy több száz faházból álló fürdőfalu központi eleme lesz.
A geoLagon névre hallgató fejlesztés a québeci Charlevoix-ban kívánják megvalósítani és
mintegy harminchétezer négyzetméterrel nagyobb lesz, mint Izland híres Blue Lagoonja.
A vizet egész évben 38 fokon tartják, különösen kellemes lesz télen akkor, amikor a hőmérséklet éjszaka a fagypont alá csökken.
A geoLagúnát egy olyan rendszer fogja fűteni, ami geotermikus, biomassza, fotovoltaikus és napelemes elemeket is felhasznál a hő előállítására, amelyet aztán a lagúna alatt tárolnak majd.
A rendszer akár a környező területeket is képes lesz energiával ellátni, de ami biztosnak tűnik, hogy magát a lagúnát és a környező falut energetikailag önállóvá teszi.
A lagúnát napelemes nyaralók sora fogja körül venni, melyeket rövid távon bérbe is adnak.
A mesterséges lagúna kevesebb mint egy órányira található Québec városától, mely nyüzsgő kulturális élettel, kifinomult étkezési lehetőségekkel és számos szabadtéri tevékenységgel, például golfozással, síeléssel és bálnalessel várja a turistákat.
A geoLagon építése három szakaszból áll, amelyek közül az első jövő év márciusában kezdődik. Ekkor megépül a nyaralók fele, majd következik a lagúna, végül elkészül a többi nyaraló is.
A teljes projekt megvalósítása körülbelül tizennyolc hónapot vesz igénybe.
(Forrás: RobbReport, fotók: geolagon)
izland | kanada | geotermikus lagúna | lagúna
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!