Ez a hullámzó, virtuális installáció koronázza meg a londoni dizájnfesztivált

Az idei londoni dizájnfesztivál látogatóinak különleges élményben lehet részük akkor, amikor végigsétálnak a Medusá-n, azaz Fudzsimoto Szú hihetetlenül látványos installációján.

A japán építész a Tin Drum, úgynevezett vegyes valóságra szakosodott stúdióval együttműködésben alkotta meg, és telepítette a V&A Múzeumba virtuális installációját. A látogatóknak MR-szemüveget kell felvenniük ahhoz, hogy felfedezhessék az alkotásban megbújó különleges formákat.

Ahogy haladnak a Medúza fantázianévre keresztelt szerkezetnél, az dinamikus mozgásba kezd,

a vendégek mozgása alapján változik, lebeg és fejlődik a galéria zárt terében.

Az installáció nevét nemcsak a vízi állatról, hanem a mitológiai szereplőről is kapta a nevét, hiszen így valóban jól tudja szimbolizálni a tervezők célját, azt, hogy a mítoszt és a tudományt látványos módon ötvözzék. Sok inspirációt merítettek azonban az olyan természetes fényjelenségekből is, mint az aurora borealis, vagyis a sarki fény.

A Medusá-t úgy tervezték, hogy képes legyen a játékra, az interakcióra és a fények követésére, így végül olyan térérzetet sikerült megalkotniuk, amely nemcsak megváltoztatja az észlelt környezetet,  de érzéseket is kivált.

Mint ismert, Fudzsimoto 2000-ben alapította a Sou Fujimoto Architectset, és elsősorban épületeiről ismert. 2017-ben a Design Miami/Basel számára vékony acélrudakból készített absztrakt könyvespolcot. A COS divatmárkának megálmodott installációjában pedig reflektorokat, tükröket és hanghatásokat is használt.

Nem ez az egyetlen látványos alkotás, amivel a London Design Festival-on találkozhatnak az érdeklődők. Yinka Ilori dizájner például tizennyolc gyalogátkelőhelyet alakít át, a klasszikus fehér sávokat pedig igazán élénk színek váltják fel.

(Forrás és fotók: Dezeen)

london | fujimoto | dizájnfesztivál | london design festival | fesztivál | design

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom