A festékrétegek mögött bújtak meg, de a restaurálás során előkerültek az ötszáz éves, reneszánsz kori freskók II. Albert monacói herceg palotájában.
A múlt héten nyitotta meg újra kapuit a monacói hercegi palota azt követően, hogy komplex restauráláson ment keresztül. A nagyközönség számára mostantól egészen október 15-ig látható reneszánsz kori freskókat 2015-ben fedezték fel a palota két évvel korábban megkezdett restaurálása során.
Julia Greiner, a palota vezető restaurátora szerint
ez a felfedezés merőben új művészettörténeti kontextusba helyezi mind magát az épületet, mind pedig a Grimaldi családot.
Ráadásul számos új kutatási projektet is elindított, és egy körülbelül negyven szakemberből álló csapatot is összehozott, akik az elmúlt nyolc évben a freskók feltárásán, állapotának megőrzésén dolgoztak.
Az 1197-ben épült monacói palotában a Grimaldi család lakott egészen 1297-óta. Az évszázadok során folyamatosan bővítették, felújították annak érdekében, hogy megfeleljen a változó korok divatjainak – ez lehet az egyik magyarázata annak, miért takarták el az eredeti freskókat.
(Forrás: RobbReport, fotók: Maël Voyer Gadin/Prince’s Palace Monaco)
palota | monaco | freskó | restaurálás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!