A reptéri biztonsági sorok gyakran akadnak el azért, mert valakinek a táskájában nagy flakon folyadékot vagy krémet találtak.
A brit reptereken azonban mindennek 2024-ben vége szakadhat, és attól kezdve a laptopot sem kell kivennünk majd a csomagból. Mindezt azok a fejlettebb technológiával rendelkező, a kórháziakhoz hasonló CT-szkennerek teszik lehetővé, melyek bevezetését a nagyobb brit reptereknek 2024 közepéig meg kell oldaniuk.
Az új, 3D-s eszközöket, amelyek a régi, kétdimenziós képet biztosító szkennerekkel ellentétben lehetővé teszik a csomagok bármely szögből történő átvizsgálását, a Heathrow-n és a Gatwicken tesztelik,
az új eljárás pedig nemcsak a várakozási időt, de a műanyaghulladékot is csökkentheti, miután az utasoknak nem kell külön nejlonzacskóba tenni például a kozmetikai szereket.
A technológiát egyébként az írországi Shannon repülőtéren már bevezették az idén, és el is törölték a száz milis szabályt. A repülőtér tájékoztatása szerint a változtatás hatására a felére csökkent a biztonsági átvizsgálás ideje.
Nem ez lesz az egyetlen nagyobb változás, amelyre a brit reptereken a következő években számíthatunk, miután jövőre szigorodnak az országba történő belépés feltételei, és a British Airways is egy új technológiát kezd tesztelni.
(Forrás: The Times, képek: Getty Images)
heathrow | folyadékkorlát | laptop | repülőtér | biztonsági ellenőrzés | Nagy-Britannia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!