Döntöttek az „erkölcstelen mozgásforma” szabad gyakorlásáról.
Nagyon érdekes közgyűlési előterjesztésre bukkant a HVG a pécsi önkormányzat honlapján, melynek az volt a címe, hogy
Szándéknyilatkozat a tangó korlátozásmentes gyakorlásáról.
Az előterjesztésből kiderült, hogy az 1920-as években a korabeli városi döntéshozók tiltással próbálták megállítani a modern táncok terjedését, mint „erkölcstelen mozgásformát”. Pécsett a farsangi szezon után, 1922 márciusa közepén a rendőrkapitányság betiltotta a tangót, a shimmyt, a one stepet, a two stepet és a foxtrottot. A hivatalos indoklás az volt, hogy
ezek a táncok „sértik az ízlést, a közerkölcsöt, mert az erotikát szolgálják és nem a szórakozást”.
A pécsi tánctanárok fellebbeztek a rendelet ellen. Arra hivatkoztak, hogy a régi táncokat mindenki ismeri, azokat nem szükséges tanítani, de különösen azt nehezményezték, hogy ez a tiltás csupán Pécset érinti. A vége az lett az ügynek, hogy a Magyar Tánctanítók Országos Egyesülete (MTOE) Budapesten megállapodott abban, hogy az országban egységesen, erotikamentesen tanítják a modern táncokat.
Végül egy bemutatón ismertették az elképzeléseiket, amelyen részt vett a belügyminiszter és a polgármesterek. A következő szezonban már taníthatták a táncokat az oktatók, ám csupán letompítva – olvasható az előterjesztésben.
Most pedig a Pécsi Tangó Ünnep közeledtével sor került a tilalom szimbolikus feloldására, a Szabad Pécs híre szerint a közgyűlés nagy egyetértéssel megszavazta a tánc "korlátozásmentes gyakorlását".
(Forrás: HVG, fotók: Unsplash)
betiltás | gyakorlás | tango | erkölcs | tánc | pécs
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!