Ezért félnek a kínai turisták ettől a két népszerű úti céltól

Japán és Thaiföld Ázsia legnépszerűbb helyei közé tartozik, de mostanában mindkettő nagyon sok kínai turistát veszít a fiatalabb utazók körében felvetődő biztonsági aggályok miatt.

A China Trading Desk marketingcég szerint – amely negyedévente méri a kínai utazási kedvet – mindkét ország a kínai utazók első számú választása volt év elején, de a harmadik negyedévben visszaestek a listán – Thaiföld a hatodik, Japán a nyolcadik helyig csúszott le (az első amúgy Szingapúr, amit az egyik legbiztonságosabbnak tartanak).

A CNBC Travel megkereste a japán és a thaiföldi idegenforgalmi hatóságokat, hogy kiderítse ennek okait.

Japán: élelmiszerbiztonság

– A fukusimai atomerőműből augusztusban a Csendes-óceánba jutott radioaktív szennyvíz jelentős mértékben befolyásolta azt, hogy a kínaiak hogyan vélekednek az oda történő utazásokról – mondta Subramania Bhatt, a China Trading Desk marketingügynökség vezérigazgatója.

A cég több mint tízezer kínai állampolgár körében végzett felméréséből kiderült, hogy a jó ételek jelentik a legfontosabb motivációt a kiutazók számára (huszonhárom százalék), megelőzve a helyi történelmet és kultúrát (huszonkét százalék), a természetet (huszonkét százalék) és a vásárlást (tíz százalék).

Az Egészségügyi Világszervezet és egyéb szakértői csoportok szerint a Japánból származó tenger gyümölcsei biztonságosan fogyaszthatók, de a kínai utazók félelmei miatt "az egyik legnépszerűbb úti cél az egyik legkevésbé népszerűvé vált" – mondta Bhatt.

Thaiföld: filmek

A "set-jetting" trend – vagyis, amikor a filmek és televíziós műsorok ösztönzik a turistákat a forgatási helyszínek felkeresésére – ebben az esetben némi filmes csavarral zajlik, merthogy több, idén nyáron megjelent blockbuster film is elriasztja a kínaiakat a Thaiföldre látogatástól.

Az angolul Lost in the Stars és a No More Bets címmel futó kínai filmek fiktív történetet mesélnek el, és egyik sem Thaiföldön játszódik, ám egyesek szerint a cselekményszálak szorosan tükröznek bizonyos valós eseményeket, amelyek az elmúlt években uralták a címlapokat. Ilyen például egy kínai nő esete, akit 2019-ben Thaiföldön lelökött a férje egy szikláról (tizenhét csontja tört el, de túlélte).

2019-ben mintegy tizenegy millió kínai látogatott Thaiföldre,

szeptemberig viszont kevesebb mint 2,5 millió kínai állampolgár utazott csak oda, ez pedig jóval alacsonyabb szám az idénre prognosztizált ötmilliónál.

Eközben Kambodzsa kitiltotta a No More Bets című filmet a mozikból, ami viszont nem akadályozta meg, hogy szeptember elejéig közel ötszáz millió dolláros bevételt érjen el Kínában.

– A film nézői közül többen még attól is tartottak, hogy a régióba történő utazás veszélybe sodorhatja az életüket – mondta Bhatt. – Idővel egyre inkább a veszélyekkel társították Délkelet-Ázsiát, így ami egykor a turizmus kedvelt célpontja volt, mára negatív felhangot kapott.

Eközben kiderült, hogy a jövőben a globális léptékű tengerszint-emelkedés számos híres strandot érint majd, a legveszélyeztetettebbek listájára pedig három európai hely is felkerült.

(Forrás: CNBC, fotók: Getty Images)

indok | thaiföld | félelem | turisták | helyszín | utazás

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom