Kétezer utazót kérdeztek meg a nyári utazási tapasztalatairól, az eredmények pedig sötét képet festenek a helyzetről.
A Forbes arra volt kíváncsi, hogy az amerikaiak mekkora hányada esett áldozatul a fennakadásoknak. Úgy tűnik, elég nagy: a válaszadók 61 százaléka szembesült késéssel vagy járattörléssel, míg 83 százaléka vesztett pénzt az előre lefoglalt hotelszobákon és programokon.
19 százalékuk vesztette el az előre kifizetett programok árát, míg 17 százaléknak egy az egyben le kellett mondania a tervezett nyaralást, így pénzt vesztett még a reptéri parkoláson, a közlekedésen és a háziállatok elhelyezésen a hotelszoba mellett. 13 százalék sétahajózásról maradt le.
Az emberek átlagosan 838 dollárt (körülbelül 340 ezer forintot) vesztettek el fejenként, ami több mint a duplája egy átlagos belföldi repülőjegy árának.
17 százalékuk ráadásul fontos eseményekről maradt le a fennakadások miatt, nem tudott ott lenni például esküvőn, diplomaosztón, családi találkozókon. A szerencsétlenül járt utasoknak átlagosan öt órát kellett várakozniuk a reptéren.
A másik jelentős bosszúságforrást az elveszett és késéssel érkező csomagok jelentették,
ami a válaszadók 48 százalékát érintette, míg 44 százalékuk számolt be arról, hogy megrongálódott a poggyásza. A késve érkező bőröndökre átlagosan négy napot kellett várni, de a válaszadók 11 százaléka egyáltalán nem kapta meg a csomagját, melynek tartalmát átlagosan 556 dollárért (225 ezer forintért) tudták pótolni. A válaszadók 54 százalékának kellett a poggyásza után utazni repülővel, 33 százaléknak ráadásul messzi repülőtérre.
A fennforgások ellenére úgy tűnik, az emberek nehezen mondanak le a repülésről. Ha pedig úgy döntünk, gépre szállunk, ebben a napszakban kerülhetjük el a legnagyobb eséllyel a járattörléseket.
(Forrás: Travel Daily News, képek: Unsplash, Getty Images)
késés | járattörlés | káosz | felmérés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!