Pedig sokan kérik a fedélzeten is.
– Hacsak nem vagyunk makacsok vagy mindenre elszántak, nem iszunk a gépen elérhető kávéból vagy teából – kezdi mindjárt a légikísérőként dolgozó Cierra, arra a témára reflektálva, mely italokat érdemes elkerülni a repülőn.
– A víz, amit a kávéhoz és a teához használunk, ugyanabból a víztartályból származik, amit lényegében soha sem tisztítanak ki. Bár a légitársaságok azt mondják az utasoknak, hogy rendszeres víztesztet végeznek, ezzel szemben nekünk elárulták, hogy körülbelül hat-kilenc hónapig tart egy vizsgálat egy repülőgépen. És nem fogják kitakarítani azt a tartályt, hacsak nem találnak valamit! – tette hozzá.
A szintén ebben a szakmában utazó Betty szerint az utasoknak ugyanezen okból kifolyólag nem ajánlja a kávét és a teát, mivel ugyanazt a vizet használják hozzá, ami a mosdórendszerben folyik.
Kérjenek helyette inkább palackozott vizet.
Egy személyzeti tag szerint megtörtént, hogy egyszer „végeztek egy E. coli-tesztet, melyen úgymond nem ment át a vizük, aztán jött a karbantartó, megnyomott néhány gombot, és végül átment”.
Néhány másik dolgozó és mérnök azonban azt mondja, hogy „a légitársaságok víztartályait rendszeresen ellenőrzik és fertőtlenítik, továbbá a kávéfőzéshez használt kannákat minden repülés után kicseréli a catering”.
– Honnan tudod, hogy a víztartályokat soha nem tisztítják? A repülőgép-karbantartásnál dolgozom, és nagyon szigorú szabályaink vannak, amelyeket minden repülőgép esetén alkalmazni kell – írta erre válaszul egy szakmabeli.
Nem vitás, a légiutas-kísérőknek nehéz dolguk van. Mindenben segítenek a fedélzeten az italok és ételek felszolgálásától kezdve az ideges utasok megnyugtatásáig, plusz vészhelyzetben megmenthetik az életünket. Más szóval, tudnak egy-két kulisszatitkot – és ez magában foglalja azt is, hogy mi az, amit soha, de soha ne együnk vagy igyunk repülés közben.
(Forrás: Express, fotók: Getty Images)
kávé | nem szabad | ital | légiutas-kísérők | fogyasztás | utazás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!