Urbanisztikai csillagos ötös Vicchiónak!
Egyre inkább nyitnak a városok világszerte, a veszély azonban nem múlt el teljesen, és a fizikai távolságtartás továbbra is az egyik kulcsfontosságú óvatossági kérdés. A két ember közti távolságtartás konkrét jelzéseit a legtöbb esetben nem túl szép, szalagozott négyzetekkel, vonalakkal vagy sebtében felfestett körökkel jelzik – impozánsnak nagyon nem mondható, de persze praktikus módokon.
Vannak viszont üdítő kivételek: a Firenze-közeli Vicchióban például a város főterén nagyon esztétikus, sőt, kifejezetten szép és klasszikus megoldást találtak a távolságtartás jelzésére, ami tökéletesen illeszkedik a tér eredeti arculatához. Íme a Piazza di Giotto távolságtartással újratöltve:
A Caret Studio dizájniroda tervezte meg ezeket a fehér, festett négyzeteket, melyek száznyolcvan centire vannak egymástól. A stúdió elmondása szerint a StoDistante nevű projekt (szó szerinti fordításban „tartom a távolságot”) ideiglenes és a macskaköves térről könnyen lemosható, ha már nem lesz szükség rá. Mi mindenesetre nem láttunk még ilyen esztétikus és stílusos urbanisztikai választ a távolságtartásra, reméljük, sok várostervező követi majd a példát!
(Forrás: TravelandLeisure)
olasz | tér | olaszország | járvány | caret studio | vicchio
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!