Három svájci az első tízben.
Ha külföldi munkavállalásban gondolkodunk, érdemes alaposan körbejárni a témát, hiszen vannak olyan városok, ahová meglehetősen drága mulatságnak számít elköltözni. Ebben segít a legdrágább városokat vizsgáló egyik legfrissebb kutatás, ami még idén márciusban készült,
tehát a világjárvány hatásait nem tudta figyelembe venni.
A Mercer cég által összeállított rangsorban egy örök favorit, Hongkong végzett az élen; a politikai zavargások és extrém magas ingatlanárak miatt jelenleg a hét és fél milliós metropoliszban a legdrágább élni. A második némi meglepetésre a türkmenisztáni Asgabat lett, melynek oka a gazdasági válságban, az élelmiszerhiányban és a hiperinflációban keresendő.
A képzeletbeli dobogóra még Tokió állhatott fel, New York csak hatodikként zárt. A megélhetést leginkább befolyásoló tényezők közé a devizaárak ingadozása, a szolgáltatások és a szállások költségének emelkedése került.
Érdekesség, hogy a tíz legdrágább városból hatot Ázsiában kell keresni, míg a három európai mindegyike Svájcban található. Az Afrika üzleti fővárosaként emlegetett nigériai Lagos (18.) pedig megelőzte a 19. helyen végzett Londont.
Ami a másik végletet illeti, a Mercer szerint a 209.-ként, vagyis utolsóként rangsorolt Tuniszban a legkedvezőbbek a feltételek, a tunéziai fővárost a namíbiai Windhoek és az üzbegisztáni Taskent előzi közvetlenül, tehát ezekben a városokban a legolcsóbb az élet.
A legdrágább városok élmezőnye:
1. Hongkong
2. Asgabat (Türkmenisztán)
3. Tokió (Japán)
4. Zürich (Svájc)
5. Szingapúr
6. New York (USA)
7. Sanghaj (Kína)
8. Bern (Svájc)
9. Genf (Svájc)
10. Peking (Kína)
Ez is érdekelhet:
(Forrás: CNN, fotók: Pixabay)
legdrágább városok | munkavállalás | élet | külföld | toplista
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!