Tökéletes megoldás a társadalmi távolságtartásra (is).
Márciusban világszerte emberek milliói költöztették haza az irodájukat, azaz a világjárvány miatt kénytelenek voltak otthonukban elvégezni a mindennapi feladataikat. Sokan a konyhában vagy a teraszon rendeztek be átmeneti munkaállomást, de nem minden háztartásban sikerült megfelelő privát szférát kialakítani.
Azóta egymás után jöttek és jönnek elő a dizájnirodák különféle munkasegítő ötleteikkel, közülük az egyik leglátványosabbat a Dutch Invertuals alkotta meg.
Íme a Tiny Offices, egy igazán kompakt iroda, amellyel lényegében dolgozhatunk is otthonról, meg nem is.
A kertben felállítható építményben a bérlő szabadon alkothat anélkül, hogy bárki is megzavarná a nyugalmát vagy negatívan befolyásolná a komfortérzetét. A hullámos alumíniumból és fából összerakott házikó inspirációját azok a projektek adták Chris Collaris építésznek, melyek beágyazódtak a természetes környezetükbe.
Az egy személy számára ideális, hat négyzetméteres irodában nyugalmat talál ebben a kaotikus világban a dolgozó, hatalmas ablakainak köszönhetően pedig a klausztrofóbia érzésétől sem kell tartania. Mindegyikhez egy íróasztal és egy kanapé tartozik, utóbbin le lehet pihenni egy kicsit napközben két feladat között.
A Tiny Offices nem csupán fikció, bár egyelőre csupán Hollandiában láthatóak teljes életnagyságban. Igaz, amennyiben hosszútávra megmarad a koronavírus-járvány által megreformált világ, könnyen elképzelhető, hogy hamarosan itthon is ehhez hasonlókban fogunk dolgozni.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Travel and Leisure, fotók: Dezeen, Dutch Invertuals)
.
koronavírus | Tiny Offices | házikó | otthon | home office | társadalmi távolságtartás
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!