Az Enter Projects Asia építészeti stúdió gigantikus rattanoszlopokat álmodott meg a bangkoki Spice & Barley étterem lenyűgöző belső terébe. Az igazán impozáns látványt nyújtó enteriőr az arany árnyalataival kiegészülve, a modern dizájnt ötvözi a thai hagyományokkal.
A thaiföldi Phuketben található Enter Projects Asia 3D-modellezéssel alkotta meg a folyóparti üdülőhely éttermének megjelenését alapjaiban meghatározó gigantikus rattanszobrot, amely szabályosan keresztülfonja az amúgy is lélegzetelállító, kézzel festett belső teret.
A rattanoszlopok a padlótól a harminc méter magas mennyezetig érnek, és speciális alumíniumkeretekkel támasztották ki, hogy megőrizzék maximális stabilitását.
A monumentális rattanépítményt arannyal festették le, így idézik meg a thai templomok hangulatát, belseje pedig tökéletesen elrejti a légkondicionáló és egyéb műszaki berendezések kevésbé szép látványt nyújtó szerelvényeit.
A Chao Priya folyóra néző étterem mennyezetén tovább burjánzik a természetes növényi installáció, mely hol hullámot, hol pedig buborékot képez, így adva a helyiségnek egy teljesen egyedi arculatot.
A tervezőiroda nem véletlenül választotta az enteriőr kialakításához fő alapanyagként a rattant: egy fenntartható, száz százalékig műanyagmentes megoldásban gondolkodtak, másrészről pedig a helyi kézműveseket is támogatni kívánták. Lokálpatriotizmusuk eredményesnek bizonyult, megrendelésükkel két helyi rattangyárat is meg tudtak menteni a bezárástól.
Az étterem bútorai szintén a helyi kézművesek munkáját dicsérik, így a fenntartható gondolkodás több fronton is átható erővel tudott megjelenni.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: William Barrington-Binns)
thai | rattan | dizájn | enteriőr | étterem | ázsia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!