Töltötted már az éjszakát a csillagok alatt? Az idei évben minden eddiginél jobban megnő az igény a hosszú, többnapos túrákra, a lakókocsis utazásokra, és egyre bővül azok tábora is, akik úgy döntenek, hogy a hotelek helyett a természetet választják szálláshelyüknek.
Ahogy a világ egyre inkább urbanizálódik, mind nehezebb megtalálni azokat a csillagos égboltokat, amelyeket a fényszennyezés nem érint.
Ráadásul a természet is mind vonzóbbá válik: az alkonyat utáni élmények, például a tábortűz, a csillagles és a sátorozás ismét aranykorát éli.
Szakértők szerint nem véletlen, hogy a természetbe, a magas hegyekbe, a buja erdőkbe menekülünk a jelenleg zajló járvány elől. A bezártság, a folyamatos bizonytalanságból eredő feszültség káros hatással van a testünkre és a mentális egészségünkre egyaránt, hiszen akár poszttraumás stressz szindrómát is kiválthat. Bár egy kis vadkempingezés aligha lesz csodaszer,
kutatások igazolják, hogy a természetben töltött idő nagymértékben javítja közérzetünket.
Tavaly egy brit tanulmány kimutatta, hogy a depresszióval küzdő vagy arra hajlamos emberek kilencvenöt százalékának javult a közérzete, miután a természetben öt-hat órát töltött hetente legalább egy alkalommal, másfél hónapon keresztül. Ezek alapján nem meglepő, hogy a nagy erdei sétákat, a kiadós túrákat és a hullócsillag-vadászatot egyesek receptre írnák fel a nagyvárosban élők számára.
Markus Torgeby, a Nyitott égbolt című könyv szerzője saját bőrén tapasztalta meg a természet gyógyító erejét. Torgeby négy évet töltött a fagyos hideg, világvégi svéd erdőkben teljesen egyedül. Ahogy fogalmazott, ebben a környezetben, minden fekete-fehér lesz, és rájössz, mi az igazán fontos az életben.
Csillagok, csillagok...
Világszerte találhatók olyan varázslatos rezervátumok, ahol a csillagles feledhetetlen élménnyé alakulhat át. Minnesotában a Voyageurs Conservancy immáron hivatalosan is csillagoségbolt-parknak minősül, miután a Nemzetközi Sötét Égbolt Szövetség (IDA) tanúsítványát átvehették. Nem mondunk újat azzal, hogy Izland minden pontján varázslatos. Gejzírek, vízesések, aurora borealis és még megannyi természeti csoda – minden egyes ott eltöltött másodpercet érdemes maximálisan kiélvezni. A 2016-ban megnyitott The Buubble Hotel minderre tökéletes helyszínnek tűnik.
(Fotók: Getty Images)
kempingezés | nagy sztori | csillag | sátor | utazás | kemping
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!