Legalábbis is így gondolja egy 1972-ben alapított olasz tervezőiroda.
A koronavírus okozta gazdasági válság egyik legnagyobb áldozata kétségkívül a légi közlekedés. A legnagyobb légitársaságok is arra várnak, hogy masszív gazdasági mentövvel kimentsék őket, és lesznek, amelyeknek ez is kevés lesz az életben maradáshoz. Nemcsak az fog megváltozni, hogy kikkel repülünk – pontosabban, kikkel nem –, hanem az is, hogy miképpen.
Az elmúlt hetekben a számtalan bizonytalanság közepette egy dolog tűnt biztosnak: az, hogy nem fogunk ugyanoda visszatérni, ahol a vírus előtt voltunk. A repüléssel kapcsolatban is rengeteg verziót emlegetnek, ezek közül nem egyről a Roadster is írt. Most itt egy újabb olyan elképzelés, ami talán bepillantást nyújthat, milyen lesz a posztcovid utazási élmény.
Az egyik elsődleges cél, hogy az utasok biztonságban érezhessék magukat, ez némileg ellentmond a közösségi távolságtartás alapelvének, hiszen a géptörzsben az utasok nem tudják egymástól tartani a két métert, sőt, lássuk be, a húsz centimétert sem. Eredetileg az Aircraft Interiors Expón mutatták volna be idén tavasszal Hamburgban, de az eseményt természetesen törölték a járvány miatt. A napokban azonban a világhálón tették közzé a projektjüket, amely nem más, mint egy három részből álló ülés, amelynek a középső egységét megfordították.
A legfontosabb, hogy egy plexifal választja el egymástól az utasokat, a folyosó mellett ülőket is védi egy, ezzel az ott közlekedő forgalomtól is izolálva vannak. Egy másik projektjük a Glassafe névre hallgat, itt egy plexibúra fedi minden ülés tetejét, ami elválasztja egymástól az egymás mellett ülőket.
Kérdéses, mennyire hatékony megoldás ez a repülőgépek szűkös utasterében, noha kétségtelenül kényelmesebb, mint maszkot viselni a repülés teljes időtartama alatt.
aviointeriors | légiközlekedés | repülés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!