Az Eurostar és a Thalys egyesített hálózata öt országot kötne össze a Green Speed zászlója alatt.
Az Európai Bizottság nemrégiben hagyta jóvá az Eurostar és a Thalys Group egyesülését, így már semmi sem állhat annak útjába, hogy Németország közép-északnyugati részén található olyan nagyvárosokat, mint Köln, Düsseldorf és Dortmund is az Eurostar hálózatához csatlakozzon.
Jelenleg az Eurostar közvetlen járatokat üzemeltet London St Pancras és Párizs, Brüsszel, Amszterdam és Rotterdam között, valamint szezonális járatokat indít Marseille-be és Bordeaux-ba. Amennyiben a hálózat ki tud egészülni Németországgal, immáron öt országot fog a vállalat gyorsvonatokkal összekötni.
Jelenleg a London és Köln között vasúton közlekedő utasoknak Brüsszelben át kell szállniuk az Eurostarról egy német ICE-járatra, aminek az utazási ideje valamivel több mint négy óra. Az Eurostar kibővített hálózatán ez az út lényegesen lerövidül a jövőben.
Az Eurostar és a Thalys naponta száztizenkét vonatot közlekedtet, amelyek több mint tizennyolc millió utast szállítanak évente. Az Eurostar jóslatai szerint egy évtizeden belül utasaik száma meghaladhatja majd a harminc milliót is évente.
(Forrás: Executive Traveller, fotók: Getty Images)
vonatút | london | gyorsvonat | vonat | thalys | eurostar
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!