Elképzelhető, hogy évekig tart még, míg helyreáll az utasforgalom Európában

Az Európai Utazási Bizottság (ETC) legfrissebb előrejelzése szerint az Európán belüli utazások 2024-ig nem haladják meg a járvány előtti szintet.

Az erőteljes nyári fellendülés ellenére az Európába irányuló nemzetközi turistaforgalom 2021 végére várhatóan hatvan százalékkal elmarad a 2019-es adatoktól.

A vizsgálat megállapította, hogy az európai turistautak száma az idei év felénél még mindig hetvenhét százalékkal kevesebb a két évvel ezelőtti számokhoz képest.

Ez annak ellenére alakult így, hogy Európa az egyik legsikeresebb átoltottsági aránnyal rendelkezik a kontinensek közül.

A jelentés azonban rámutatott, hogy 2021 nyarán lassú, de folyamatos növekedést lehetett megfigyelni az Európán belüli légi utasforgalomban – a júniusi hatvankilenc, a júliusi ötvenhét, az augusztusi pedig negyvenkilenc százalékkal maradt el a 2019-es szinttől.

Az egyik legnagyobb visszaesés a hosszú távú repülőjáratokon volt tapasztalható – az Egyesült Államokból Európába utazások a jelentésben szereplő országok harmadában kilencven százalékkal maradtak a 2019-es szint alatt. Szakértők szerint a turisztikai ágazat ezen részének lassú fellendülése mögött a költséges tesztek, az országonként eltérő utazási szabályok, valamint a fertőzés miatti aggodalmak állnak.

Luís Araújo, az ETC elnöke szerint a védőoltás máris döntő szerepet játszik az utazás fellendülésében, a vakcina bevezetése létfontosságú volt a beutazási követelmények könnyítésében, és az utazás vonzerejének növelésében. Az oltásra irányuló erőfeszítések azonban nem lesznek elegek, koherensebb megközelítésre van szükség.

Ausztria egyike azon európai országoknak, amelyekben emelkednek az esetszámok. Az osztrák szövetségi kormány néhány hete már megalkotott egy szakaszos tervet, ezt a folyamatot most felgyorsítják. Konkrétan: november 8-tól, hétfőtől a 2G-szabály van érvényben a gasztronómiában, a szállodákban, az éjszakai vendéglátásban, a kulturális, szabadidős és sportlétesítményekben, valamint a felvonókon (oltott vagy gyógyult személyek léphetnek be).

(Forrás: Independent, fotók: Getty Images, Pixabay)

utasforgalom | Európa | helyreállítás | 2024 | covid | koronavírus

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom