Az InterNations, a külföldön élők és dolgozók globális közössége idén is elvégezte felmérését, hogy felállítsák a karrier, a társasági élet és a biztonság szempontjából Európa legjobb és legrosszabb városait. A kutatásba közel tizenkétezer külföldön dolgozót vontak be.
A felmérésben arra kérték a külföldieket, hogy értékeljék a letelepedés, a külföldi munkavállalás és a pénzügyek intézését abban a városban, ahol élnek, de világszerte vizsgálták a digitális életet, az adminisztrációs kérdéseket, a lakhatást és a nyelvtanulást is.
Idén négy európai város jutott be a legjobb tíz közé.
A fenti szempontok alapján Európa legjobb városának Valencia minősült. A tömegközlekedést megfizethetőnek találják a külföldiek, kilencvenkét százalékuk élvezi a sportolási lehetőségeket, tízből kilenc munkavállaló azt mondta, hogy biztonságban érzi magát a városban. A beilleszkedés tekintetében is jól járnak azok, akik Valenciába költöznek.
A kitelepültek háromnegyede azt mondta, hogy otthon érzi magát a városban, és elégedett társasági életével is.
Ráadásul a Valenciában élő külföldiek nyolcvanhárom százaléka elégedett a megélhetésével is, szemben a globálisan mért negyvenöt százalékkal. A megkérdezettek azonban kevésbé elégedettek a munkaerőpiaccal és a munkalehetőségekkel,
város az utolsó helyre került a rangsorban a karrierlehetőségek tekintetében.
Lisszabon az összesített listán a negyedik helyre került, de az időjárás tekintetében az egyik legmagasabbra értékelt város, aminek a külföldiek szeretik a kultúráját és az éjszakai életét is. A város biztonsági szempontjából ugyancsak előkelő helyen szerepel: a kitelepültek kilencvennégy százaléka nyilatkozott úgy, hogy biztonságban érzi magát, szemben a globálisan tapasztalt nyolcvanegy százalékkal.
A külföldi munkavállalók huszonhét százaléka azonban úgy érzi, alul fizetik a munkahelyén.
Madridot Lisszabonhoz hasonlóan többek között napsütéses időjárása miatt kedvelik, de szintén pozitívan nyilatkoznak az éjszakai életről, a kultúráról és az ott élők barátságosságáról is. Négy megkérdezettből három azt mondta, hogy könnyen megszokta a helyi kultúrát, ám a válaszadók egyharmada aggódik a munkahelye miatt.
Bár az összesített rangsorban a hetedik helyen végzett, Bázelt a pénzügyek tekintetében a világ második legjobb városának választották a kivándorlók. A kutatásban résztvevők szerint a jövedelmük elegendő ahhoz, hogy kényelmesen éljenek,
ötből négy válaszadó úgy vélik, tisztességesen megfizetik a munkáját.
Szinte valamennyi megkérdezett azt mondta, hogy élvezi a természeti környezetet, és biztonságban érzi magát a svájci városban. A város hátránya viszont, hogy a helyi lakosok barátságtalanok, az ott élők ötvennyolc százaléka nehezen talál barátokat.
A legjobb városok mellett a legrosszabbak rangsora is kiderült. Párizs és Róma sem éppen ideális célpont a kiköltözni vágyóknak. A francia fővárosban drága a lakhatás, magasak a megélhetési költségek, az ott élők pedig barátságtalanok. Róma a munkaerőpiac és a karrierlehetőségei miatt kapott helyett a lista alján.
(Forrás: Euronews, fotók: Getty)
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!