Az euró 2017 óta nem volt olyan alacsony értéken az amerikai dollárhoz képest, mint napjainkban.
Az amerikai turistáknak ez jó hír. Egy euróért ma 1,05 dollárt kell fizetni, szemben az egy évvel ezelőtti 1,20 dollárral. A tengerentúli utazóknak ez azt jelenti, hogy sokkal többet ér a pénzük, mint egy évvel ezelőtt.
Például egy 200 eurós szállodai szoba egy évvel ezelőtt 240 dollárba került, ma csak 210-be.
Ezzel szemben az Egyesült Államokba látogató európaiaknak jóval magasabb költségekkel kell szembesülniük. Egy 200 dolláros szoba most 191 euróba kerül, míg tavaly csak 166 eurót kellett volna fizetniük érte, így
az árfolyamingadozás jelentős hatással lehet az eddigi nyaralási terveikre.
Az euró dollárhoz viszonyított gyengülését részben Oroszország Ukrajna elleni inváziója, valamint az eurózóna magas inflációja okozza, az árfolyamok kedvező alakulása miatt pedig várhatóan több amerikai turista érkezik majd Európába idén nyáron.
Mindeközben a szakértők már kongatják a vészharangot és arra figyelmeztetik a repülőgéppel utazókat, hogy idén nyáron az európai repterek pokollá válhatnak az ágazati munkaerőhiány miatt.
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty Images)
usa | euró | eu | dollár | Európa | infláció
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!