Erdőinstalláció dobbantja meg a londoni Design Biennaléra érkezők szívét

A júniusban megrendezendő London Design Biennalé központi helyszíne a Somerset House, melynek udvarára Es Devlin egy négyszáz fából álló installációt tervezett, hogy felhívja a figyelmet a klímaváltozásra.

A koncepció alapját az adta, hogy a Sommerset House építésének korában kifejezetten tiltották azt, hogy fákat ültessenek az udvarra, így a tervezőnek egyértelmű célja volt, hogy a múltbeli hibát, az ember természetfeletti dominanciáját kijavítsa, és ha csak ideiglenesen is, de egy csodálatos erdővé varázsolja a biennálé helyszínét.

Az udvaron elhelyezendő fákat faiskolákból szerzik be, a nagy volumenű rendezvényt követően pedig erdőkbe ültetik majd át.

A végeredmény egy olyan közeg lett, amely valóban erdő-hatást tud kelteni London szívében.

Itt azonban az installáció nem merül ki, ugyanis a látogatók számára a minierdőben egy tisztást is kialakítottak, ahová egy labirintuson keresztül lehet eljutni. Ott állították fel a Project Everyone non-profit szervezet pavilonját, ahol a látogatók a fenntarthatóságról, és a klímavédelemről kaphatnak információkat.

Mint ismert, a London Design Biennalét június 1. és 27. között rendezik meg. Az esemény központi témáit az aktuális társadalmi kérdések szolgáltatják, a tervezők pedig ezekre próbálnak meg jó megoldásokat adni. Úgy tudni, huszonkilenc ország, régió és népcsoport képviselteti magát a rendezvényen, ahol többek között a látogatók megtekinthetik Ini Archibong tervező afrikai diaszpórai pavilonját is.

A világon egyedülálló újítást fotóztak Londonban: az Egyesült Államok nagykövetségének szomszédságában két épület között egy akrilmedencét építettek, méghozzá a levegőbe.

(Fotók: Ed Reeve)

biennálé | fenntarthatóság | környezetvédelem | design | london | klímaváltozás

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom