Viszonylag végesek egy szellemhíd kihasználtságának lehetőségei, de nem Dél-Afrikában.
Az biztos, hogy kreativitásból beírhatjuk a ceruzás kisötöst a projekt megálmodóinak, mert hát valljuk be, keveseknek jut eszükbe luxusszállodát felhúzni használaton kívüli vasúti kocsikból egy szépkorú hídra.
A Szlovénia méretű Kruger az ország első nemzeti parkjaként nyitott meg 1926-ban. Békeidőben évente közel kétmillió látogatót fogad, és ott található a kontinens egyik legnagyobb vadrezervátuma.
A Sabie-folyó fölött magasodó Skukuza híd fontos szerepet játszott a Kruger történetében: annak a vasútvonalnak a része volt, amellyel az első látogatók érkeztek a parkba még az 1920-as évek elején. Az 1973-ig zakatoló szerelvények ma már nem járnak, de nem is maradnak feladat nélkül.
Merthogy Kruger Shalati: Vonat a hídon név alatt futó projekt részeként tizenhárom felújított, az ötvenes években készült vasúti kocsiból álló, huszonnégy szobás luxusszálloda lesz belőlük.
A Johannesburgtól ötórányi utazásra lévő butikhotelben vagononként két szobát rendeznek be, a páratlan kilátást padlótól mennyezetig húzódó ablakokból lehet élvezni.
A lakosztályok természetesen a helyi művészetre jellemző stílusjegyeket idézik, a vendégek függőmedencében és napozóteraszon is ejtőzhetnek.
A szobák árai változóak: a vasúti kocsik lakosztályaiban fejenként 485 dollárt kérnek egy éjszakáért, a hídházakban kialakított szobákban valamivel olcsóbban, 430-ért lehet megszállni. Az ár tartalmazza az ételeket, az italokat és a repülőtéri transzfert is.
A tervek szerint év végén várható a butikhotel nyitása, de könnyen lehet, hogy csak 2021 első felében tud vendégeket fogadni.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Business Insider, fotók: Kruger Shalati)
luxus | butikhotel | vasúti kocsi | kruger nemzeti park | dél-afrika | híd
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!