Egy futurisztikus városnegyed megteremtését vették célba Szingapúrban, amelyhez automatikus szemétgyűjtés, környezetbarát központi hűtés, valamint autómentes centrum is tartozna.
A városnegyed a tervek szerint mintegy hétszáz hektáron terülne el, és mintegy 42 ezer lakásnak adhat otthont. Az óriási népsűrűségű városállamban a polgárok többsége szolgálati lakásokban él, Szingapúr pedig nemcsak nagyon zsúfolt, de a levegője is nagyon szennyezett, ezért kiemelten fontos szereppel bírna ez a zöld városfejlesztési projekt.
Egy százméteres zöldfolyosó szelné ketté a centrumot, amely a vadon élő állatok biztonságos közlekedését segítené elő, valamint egy vízgyűjtőterületetet és egy természetvédelmi övezetet kötne össze egymással. A természet és a lakóövezet integrálása mellett az edukációs módszerekre is nagy hangsúlyt fektetnének: a szingapúriakat ugyanis környezettudatosabb életmódra, nagyobb közösségi felelősségvállalásra buzdítanák. Így többek között olyan applikációkat terveznek a lakásokhoz, amelyek révén valós időben követhető a háztartásokra jutó energiahasználat és a szeméttermelés.
A légkondi is a múlté
A tervezők az utópisztikus városnegyedben főként a gyalogosokat és a bringásokat helyeznék a fókuszba, gépjárművekből csakis elektromos hajthatna be. De a légkondi is a múlté: helyette napenergiával hűtött vízzel szabályoznák a lakások hőmérsékletét, hogy ne kelljen léghűtéses kondenzátort használni. Hasonló elképzelések egyébként a világ más pontjain is akadnak– Szaúd-Arábia is történetének egyik legfontosabb városfejlesztési projektjét fogna, mégpedig egy százhetven kilométer hosszú város felépítésével:
(Forrás: Greendex)
okosvárosnegyed | környezettudatosság | ökológia | szingapúr | városfejlesztés | okosváros
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!