A Space Development űrállomások tervezésére és építésére szakosodott vállalat azt állítja, hogy hatvan hónapon belül megszülethetnek az első űrszállodák, ha elegendő anyagi forrást tudnak előteremteni a nagyszabású projektjükhöz.
A Voyager Station első űrszállodát eredetileg kétszáznyolcvan vendég befogadására tervezték, de az új elképzelés már négyszázzal kalkulál. A Pioneer Station pedig egy kisebb állomás lenne, ahol egyszerre huszonnyolc vendég tartózkodhatna. Ez bár kapacitásában jóval szerényebb, a Voyagerhez képest jóval hamarabb működőképes lehet.
Az űrszállodákat úgy alakítanák ki, hogy a lehető leginkább megkönnyítsék az űrbeli környezethez való alkalmazkodás képességét a vendégek számára, akik anyagi lehetőségeikhez mérten négy napot, de akár két hetet is tartózkodhatnának a csillagok között.
Az állomások közepén található dokkolóközpont fogadná az utasokat, ahonnan liftek szállítanák őket a vendégtérbe.
A Voyager és a Pioneer mesterséges gravitációt hozna létre, így olyan hatást keltene, mint egy óriási, űrben úszó kerék. A Pioneer esetében azonban a belső tereket úgy tervezték, hogy nulla és részleges gravitációban egyaránt működjön, így alkalmazkodni tudna a vendégek igényeihez, akik a súlytalanság érzését biztosan meg kívánják majd tapasztalni. A Voyager esetében különböző programokon valósulhatna meg. A vendégek például részt vehetnének egy olyan kosárlabda mérkőzésen, amin a résztvevők a környezet súlytalansága miatt szabályosan repülhetnek a palánk felé.
Egyelőre nem tudni, hogy az űrszálloda szolgáltatásai mennyibe kerülnek majd, az azonban biztos, hogy jócskán megkérik majd az árukat. A Voyager és a Pioneer Station csapata azonban már biztosította a közvéleményt arról, hogy párhuzamosan azzal, hogy az űrturizmus egyre általánosabbá válik majd, azt remélik, hogy végül mindenki számára megfizethető is lesz.
(Forrás: Architectural Digiest, fotók: Space Development)
űrutazás | pioneer | space development | szálloda | űrszálloda | voyager
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!