Jeff Bezos mellett ülhet a licit győztese.
4,8 millió dollárról sikerült feltornázni 28 millió dollárig az online aukción az első űrrepülőjegyek árát.
A mindössze 10-15 percig tartó űrút minden percéért nagyjából két millió dollárt fizet majd a licit nyertese.
Heteken át zajlott az online aukció, melynek végén 28 millió dollárért, vagyis több mint 8 milliárd forintnak megfelelő összegért elkelt az első privát űrrepülésre szóló jegy a New Shepard fedélzetén - írja a CNET-re hivatkozva a HVG.
Az Amazon tulajdonosa, Jeff Bezos által alapított privát űrrépülési szolgáltató cég, a Blue Origin által felkínált lehetőségért befolyó összeget
a cég nonprofit alapítványán keresztül a tudományos pályára készülő fiatalok oktatásának a támogatására költik majd.
Az aukció 4,8 millió dollárról kezdődött, de arról, hogyan zajlottak az utolsó licitek, arról online tudósítás is készült. 159 országból 7600 ember jelentkezett be a történelmi jelentőségű repülésre, de a tényleges licitben végül csak húsz ember részt és mindössze tíz percig tartott. A nyertes vásárló nevét még hetekig nem hozzák nyilvánosságra, de a legvehemensebben ajánlatot tevő vásárlójelölteknek felajánlják, hogy felkerülhetnek egy következő gépre.
Az utazás maga mindössze 10-15 percig tart majd, így a vásárló percenként nagyjából két millió dollárért utazik majd az űrrepülőgépen, melynek újtát végig automatikus rendszer irányítja majd. Az űrrepülőn egyébként hat hely, van melyek egyikét maga a cég alapítója, a világ leggazdagabb embere Jeff Bezos foglalja majd el.
Ha az űrbe nem is, de nagyon sok csillagos éjszakákért és sztratoszférikus pezsgőélményekért egy icipicit olcsóbban tudjuk, hová kell menned.
(Fotók: Unsplash, forrás: HVG)
repülőjegy | Jeff Bezos | ár | licit | űrrepülő | jegy
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!