Egy felmérés szerint régiónként eltérő, hogy az utasok mennyire tartanak „elfogadhatatlannak” bizonyos dolgokat a repülőgépen.
A YouGov piackutató cég tizennyolc nemzetközi piacon végzett tanulmánya szerint az európaiakat inkább zavarják bizonyos viselkedési formák, míg az Egyesült Arab Emírségekből érkezők a legelfogadóbbak.
Mi az „elfogadhatatlan” – és hol?
A felmérés alapján az európai válaszadók a többi régióhoz képest nagyobb arányban ítélték elfogadhatatlan viselkedésnek repülés közben az ittasságot, a fejhallgató használatának elmulasztását és a higiéniai hiányosságokat.
Az európaiak bizonyultak legkevésbé toleránsnak azokkal szemben is, akik teljesen hátradöntik az ülésüket – közel hatvan százalékuk szerint ez a módi „valamennyire” vagy „teljesen” elfogadhatatlan.
Ezzel szemben az Egyesült Arab Emírségekben a válaszadóknak csak harmada tartotta ezt elfogadhatatlannak, ami alacsonyabb, mint a globális felmérés ötvenhárom százalékos átlaga.
Az Egyesült Arab Emírségek válaszadói a fiatalabb utasokkal szemben is a toleránsabbak. Csak tizenkilenc százalékuk véli „elfogadhatatlannak” a síró csecsemőket a gépen, és kevesebb mint egyharmadukat zavarták a négy évnél idősebb, hangoskodó gyerekek. Akadt azonban egy kérdés, amely jobban zavarta az onnan származókat, mint az európai utazókat: közel negyven százaléluk jelezte, hogy a nyilvános szeretetnyilvánítás számukra nem elfogadott – az európaiak tekintetében ez az arány csupán huszonegy százalék.
Amiben egyetértenek
A felmérés egy ponton mutatott egyetértést, ez pedig a levegőben történő részeges magatartással szembeni szinte általános megvetés.
A részegséget minden régióban a legelfogadhatatlanabb viselkedésformának tartották, az eredmények szerint Észak-Amerikában a válaszadók hetvenhét százalalékánál, Európában pedig hetvennyolc százalékánál vezette a listát.
A női válaszadók még kevésbé tolerálták a részegséget, mint a férfiak. Világszerte a nők nyolcvanegy százaléka tartja kritikán alulinak, a férfiaknál ez az arány hetven százalék.
Mi az „elfogadhatatlan" az amerikai utasok számára?
Az amerikaiak a globális átlagnál minősíthetetlenebbnek tartják az ápolatlanságot és a cipő levételét. Kevésbé fogadják el a fedélzeten síró csecsemőket, és jobban idegesítik őket a repülőgépen zajongó gyerekek. Az eredmények azt mutatják, hogy alig izgatja őket a hátradönthető ülések kérdése (negyvenhárom százalékukat nem zavarja, ha végig hátra van döntve, szemben a globális átlag ötvenhárommal). Kevesebb amerikait bosszantanak a beszédesebb utastársak (harminchét százalék, szemben a globális harminckilenccel).
Ha esetleg eddig nem gondolkodtál el ezen, itt eláruljuk, miért vannak fehérre festve a repülőgépek, itt pedig azt, hogy miért a bal oldalon kell beszállni a gépbe.
(Forrás: CNBC, fotók: Getty Images)
utazás | elfogadhatatlan | felmérés | fedélzet | viselkedés | repülés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!