Elárverezi az OpenSea digitális piac Jean-Michel Basquiat egy rajzát, amelyet új tulajdonosa megsemmisíthet majd az árverés után.
A Free Comb with Pagoda című papírrajz 1986-ban készült, 2015-ben vásárolta meg mostani tulajdonosa egy nyilvánosságra nem hozott összegért. Korábban, 2012-ben a texasi Heritage aukciósház vitte árverésre, 80-120 ezer dollárt reméltek érte, ám nem kelt el.
Most az OpenSea nyílt digitális piacon egy ether (2500 dollár) a kikiáltási ára.
Az eladás után a rajzot fizikai valójában megsemmisítik, ha új tulajdonosa kéri, csupán nem helyettesíthető tokenként marad fenn Basquiat műve, amelynek eredetiségét a néhai amerikai képzőművész alapítványa 2002-ben igazolta.
Nem ez lesz első kortárs műalkotás amelyet elárverezése után megsemmisítenek. A híres graffitiművész, Banksy Girl With Baloon (Lány léggömbbel) című alkotása 2018 októberében az előzetes becslésekhez képest háromszoros áron, 1,2 millió euróért kelt el egy londoni árverésen, ahol az utolsó licit leütése után egy képkeretbe épített vágószerkezet csíkokra aprította a kép egy részét mindenki megdöbbenésére.
Később kiderült, hogy
Banksy a szerkezettel teljes egészében le akarta darálni művét.
A megmaradt alkotás most a Love is in the Bin (Szerelem a szemétben) címet viseli, és Banksy ügynöksége hitelesítette is.
Továbbá említsük meg azt is, hogy idén márciusban Egy New York-i parkból élőben streamelt videón elégették, majd digitális műalkotásként a korábbi ár többszöröséért eladták Banksy Morons (Hülyék) című művét
Ez is érdekelhet:
(Forrás: MTI)
Girl With Baloon | Banksy | kiállítás | Love is in the Bin | Jean-Michel Basquiat | Morons
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!