Piacra dobták 4,2 millió dollárért Mark Twain – valódi nevén Samuel Langhorne Clemens – egykori, toszkán stílusú otthonát.
A missouiri születésű amerikai író, újságíró és humorista hetvenkét éves korában vásárolta meg a connecticuti birtokot, amelyet Stromfieldnek hívott. Külön érdekesség, hogy az ingatlan a nevét egyik rövidebb művének – Captain Stormfield's Visit to Heaven, azaz Stormfield kapitány látogatása a mennyben – főhőséről, Elias Stormfield kapitányról kapta. Sajnos nem sokáig élhetett a Redding mellett található birtokon: két éven belül elhunyt.
Samuel Clemens 1906-ban ismerte meg Albert Bigelow Paine önéletrajzírót New Yorkban, akkor határozta el, hogy megveszi Paine 195 hektáros birtokát. Az üzletet még az év tavaszán nyélbe ütötték, majd az író
John Mead Howells építészt kereste fel azzal a tervvel, hogy szeretné, ha az épületből egy toszkán stílusú villát faragna.
Az átalakítások mintegy két éven át tartottak.
A házat mintegy tizenöt évvel később tűzvész sújtotta, az első világháború után azonban sikerült felújítani – a renoválás során próbálták megőrizni az épület eredeti sajátosságait, megtartani az oszlopait és a falait.
A házban négy hálószoba és hat fürdőszoba található, az egyik szobát pedig könyvtárrésznek alakították ki.
A nappalit egy fagerendás mennyezet, az olvasósarokkal ellátott kandallórész, valamint a márványpadló teszi igazán különlegessé.
Az ingatlan része emellett egy medence, egy három autónak is otthont nyújtó garázs, egy vendégház is, valamint egy méretes terasz is.
Ez is érdekelhet:
Samuel Langhorne Clemens | ház | ingatlan | otthon | mark twain
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!