Spanyolországban, Zamora tartományban található Salto de Castro települése, amely negyvennégy házból, egy fogadóból és egy templomból áll. Az egész falu eladóvá vált, ráadásul kevesebbe kerül, mint egy londoni lakás.
A lakásárak a világ számos városában elszálltak, néhol olyan drága egy-egy ingatlan, hogy annyi pénzből akár egy egész falut is meg lehetne venni. Pontosan ilyen Salto de Castro, a spanyol falu, amely az ország északnyugati részén várja új gazdáját, aki hajlandó érte kifizetni kétszázhatvanezer eurót, azaz körülbelül százöt millió forintot.
Ennyi pénzért pedig nem egyetlen ingatlant kap a vevő, hanem rögtön négyet, hozzá jár még bónuszban egy templom, egy iskola, egy uszoda és egy régi laktanya is. A kistelepülés amúgy lenyűgözően festői környezetben található a portugál határ közelében, egy dombtetőn magasodik és az Arribes del Duero természetvédelmi területre néz.
És hogy mi az oka annak, hogy eladósorba került egy egész település? Az ok meglepő.
Az 1950-es években Salto de Castrót egy villamosenergia-termelő cég építtette, hogy a közeli víztározónál dolgozó munkások családjainak adjon otthont. A település azonban az 1980-as években elnéptelenedett, a 2000-es években pedig egy üzletember vásárolta meg azzal a céllal, hogy turisztikai célponttá tegye.
Manapság Salto de Castro egy kicsit elhagyatott, de hatalmas lehetőségeket tartogathat, ha megfelelő kezekbe kerül.
(Forrás: Timeout, fotó: Getty)
salto de castro | eladó falu | spanyolország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!