A hónapok óta tartó tiltakozásoknak köszönhetően fordulat állt be a nagy tervben, amely eredetileg jó néhány fa elvesztésével járt volna.
A párizsi polgármesteri hivatal lemondott az Eiffel-torony lábához megálmodott új épületekről, miután a környezetvédők hónapokig tiltakoztak, plusz közel 150 ezren írták alá a petíciót.
Az eredeti elképzelés mintegy húsz idős fa kivágásával és négy új épület felhúzásával járt volna, amelyekben kávézót, üzleteket, mosdókat és poggyászkiadót terveztek kialakítani.
"Bejelentem, hogy a torony lábánál leállítunk mindenféle építési projektet, de a tereprendezést fenntartjuk" – mondta Emmanuel Grégoire alpolgármester. A fák megmentéséről még májusban született döntés a helyi lakosok tiltakozását követően.
A tereprendezés ellenben egy sokkal nagyobb terv része, amelynek célja a turisztikai látványosság körüli tér átalakítása, beleértve az utak és közterületek füvesítését, továbbá cserjék ültetését. "Nem engedünk a nyomásnak, de szeretnénk, ha a projektet nem árnyékolná be a vita. Mondjuk úgy, megszüntetjük a súrlódások egy részét" – mondta Grégoire.
A torony körüli hatalmas területet, amelyet egyébként több út szel át, nagyrészt a gyalogosok, valamint busz- és kerékpársávok számára adják át. A városvezetés célja, hogy a 2024-es párizsi olimpiai játékok kezdetére a lehető legtöbbet befejezzék.
Becslések szerint a nyári főszezonban naponta 150 ezren látogatják meg a tornyot, beleértve azt a 20-30 ezer embert is, akik felmásznak a tetejébe.
Képzeld el a következő helyzetet: álomnyaraláson vagy Párizsban, és a több száz kép között megörökítesz pár romantikus képet az éjszaka kivilágított Eiffel-toronyról is, majd feltöltöd őket a közösségi oldalaidra. Aztán egy hónap múlva kapsz egy hivatalos levelet, melyben vagy megbírságolnak, vagy beperelnek az Eiffel-toronyról készített esti képeid miatt. Ez komoly? Lehetséges ez? A válasz: igen. Ugyanis az éjszakai Eiffel-toronyról hivatalosan nem szabad képeket készíteni kifejezett engedély nélkül. Elmondjuk, hogyan alakult ez a nagyon furcsa szabály így.
(Forrás: Guardian, fotók: Unsplash)
Eiffel-torony | épület | tiltakozás | párizs | építkezés
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!