A Forest and Whale dizájnstúdió által kifejlesztett Reuse egy olyan csomagolóanyag, ami az ételek elfogyasztása után komposztálható, sőt, akár meg is lehet enni.
A szingapúri székhelyű Gustavo Maggio és Wendy Chua által alapított dizájner stúdió innovációjával jelentős mértékben csökkenhet az egyszer használatos műanyagok mennyisége.
A lebomló ételcsomagolás búzahéjból készül, melyből elsőként pelletet állítanak elő, hogy aztán természetes kötőanyagot és vizet adjanak hozzá. Végül két fémformába nyomják a masszát, amit magas hőmérsékleten stabilizálnak.
Az így kapott ételtartóba bármilyen élelmiszer tehető, de mivel túl sokáig nem bírja a nedvességet, ezért inkább saláták tárolására a legalkalmasabb.
A fejlesztők szerint ideális használat esetében a fogást ajánlott az ételtartóba történő helyezést követően két-három órán belül megenni.
A tál – bár egyszer használható –, biológiailag lebomlik. Harminc nap alatt komposztálható, de akár el is fogyasztható, ugyanakkor a tervezők szerint nem különösebben finom. A tartály oldalán perforáció is található, amelynek leválasztása esetén evőeszközként vehető igénybe. A tartály fedele PHA-ból készül, amely bár tulajdonságaiban hasonlít a műanyaghoz, kevesebb mint hat hét alatt szintén lebomlik.
Az egyre több és hatékonyabb kommunikációnak köszönhetően szerencsére már a fogyasztók is ráébredtek, hogy a fast fashion márkák vásárlása nem a legjobb döntés. Képzeljük el, hogy az olcsóbb és elérhetőbb márkák tömeggyártása évi 1,8 milliárd tonna szén-dioxidot termel, ami több, mint a világ összes repülőjárata és a nemzetközi szállítmányozás által kibocsátott káros anyag. Az arány elképesztő és szomorú, ám egyre többen vannak, akik a fenntartható fogyasztási cikkek gyártásával foglalkoznak. A Dezeen összegyűjtött hat ilyen divatbrandet.
(Fotók: Forest & Whale)
környezetvédelem | biológiailag | lebomló | ehető | újrahasznosítás | tányér
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!