Létezik egy egyszemélyes galéria Sanghajban

Hatvan négyzetméteres, kifejezetten egy emberre kialakított galéria mutatja be Sanghajban, milyenek lehetettek az ősemberek mindennapjai a saját maguk által kialakított barlangokban. 

Az utcáról csupán egy íves, kőbe vájt bejárat mutatja, hogy valami izgalomra kell számítani belépés után. Az egyszerű, mégis figyelemfelkeltő homlokzat nagyon fontos volt a készítőknek, ezt pedig a lehető legszebb és legautentikusabb módon oldották meg.

A projekt alakulása közben rá kellett jönnünk arra, hogy a barlang maga nem egy kényszerített formavilág és koncepció, hanem a hely természetéből kell fakadnia

– mondta az Offhand Practice, a barlanggalériát megálmodó építészeti iroda egyik dolgozója.

Odabent szintekre oszlik a tér, ezzel is érzékeltetvén a valódi barlangok kialakítását: nem biztos, hogy sikerült szinteltolások nélkül megalkotni az őskori lakóhelyet, sőt, ez bizonyára nem is volt cél. A padló színezése is változatos, különböző árnyalatokkal játszanak, ezek segítenek imitálni a természetes fényt is, amiből annyira nem sok jut be ide. Amennyi mégis, ahhoz ötletes megoldással jutottak el, hiszen egy barlangban ugye az ablak nem életszerű fényforrás.

Természetesen muszáj volt némi modern megoldáshoz nyúlniuk, ezért lágy, szűrt, melegfényű szpotlámpákat is felszereltek, imitálván az esetleges, lyukakon beszűrődő fényt.

Ez is érdekelhet:

Ilyen a tokiói hotel, ahol az ország legkisebb klubja üzemel

Tokió vibráló, Kagurazaka nevű környékén járunk, a Trunk House nevű szálláshelyen, amit annyira autentikusra alakítottak ki, amennyire csak lehetett.

(Fotók: Dezeen)

dezeen | shanghai | galéria | kiállítás

FOLYTASD EZZEL

A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?

Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Rendeld meg a Roadster magazin 17. számát!

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.

Megnézem, mert érdekel!
“Útra keltünk és összegyűjtöttük a legkiemelkedőbb hazai szállásokat és vendéglátóhelyeket számotokra. Ezek a helyek garantáltan felejthetetlen élményeket kínálnak, legyen szó romantikus pihenésről a Balaton partján vagy egy kulináris felfedezőútról Budapesten.”
Izing Róbert Izing Róbert, főszerkesztő

Legfrissebb ajánlataink

Irány a Roadster Select
teljes adatbázisa
Iratkozz fel a hírlevelünkre!
Iratkozz fel a Roadster hírlevelére, hogy mindig értesülj a legizgalmasabb hírekről, sztorikról és véleményekről az utazás, a dizájn és a gasztronómia világából!
Feliratkozom