És egyáltalán nem bánjuk, mert így visszamehetünk érte.
Four Seasons Hotel Madrid, Spanyolország
A spanyol főváros belvárosában található Four Seasons Hotel Madrid csodálatos harmóniába hozza a történelmi jelentőségű épület múltját és annak jövőjét. A belsőépítészek a terek kialakítása során nemcsak arra törekedtek, hogy lélegzetetelállítóan elegáns megoldásokat alkalmazzanak, hanem arra is, hogy közben megőrizzék mindazt, amit az épület adottságai rájuk hagytak.
A szálloda kétszáz szobájában és lakosztályában a halványkék és a sárga szín dominál, melyek tökéletes kontrasztba kerülnek a diófa bútorokkal, a fehér és szürke márvány fürdőszobákkal.
The Buubble Hotel, Izland
Mindjárt egy kis csalás, hiszen ebben a szállodában a csillagokat másként kell értelmezni. A hotel két helyszínen működik valamelyik izlandi erdő közepén, de a pontos koordinátákat igyekeznek a legtovább titokban tartani. Csupán a foglalás visszaigazolása után válnak publikussá. Az egyik környékén többek között a Gullfoss vízesés és a Thingvellir Nemzeti Park látható, míg a másik közelében Izland leglátványosabb vízeséseiben és Reynisfjara híres fekete homokos strandjában lehet gyönyörködni.
Valamennyi helyszínen kilenc buborék üzemel, melyek egyenként két személy számára ideálisak. A hotelben pihenés gyakorlatilag tökéletesen visszaadja azt az élményt, mintha a buja, zöld erdő közepén a szabadban aludna el a vendég madárcsicsergés hangjai kíséretében, leszámítva persze, hogy nem kell olyan bosszantó dolgokkal foglalkoznia, mint a fűtés hiánya vagy a földön alvás. Egy buborékos éjszaka ára 172 dollár, azaz nagyjából 52 ezer forint.
Birch Hotel, Anglia
A Red Deer építésziroda valósította meg ezt az óriási projektet, mely során az angliai Cheshunt településen 1763-ban épült magánrezidenciából alakítottak ki egy gyönyörű szállodát.
A hotelben száznegyven szoba található, melyeket nagyon finom esztétikai érzékkel alakítottak ki: kicsit visszabontották az eredeti falakat, picit ráfestettek itt-ott; néha megmutatják a villanykötegeket, megint máshol pedig egyszerű rattanokat használnak, szóval összességében nagyon eklektikusan – de ízlésesen – keveredik az 1700-as évek eleganciája és a modern niche. Tévét egyet sem fogunk találni, a tervezők szándékosan csatolták le a vendégeket a mindennapok képernyős stresszéről.
Vision Hotel Budapest, Magyarország
A vendégek kilenc darab ötcsillagos, Dunára néző panorámás lakosztály, valamint nyolcvankét négycsillagos vendégszoba közül válogathatnak.
A wellnessrészleghez szauna, masszázsszoba és pihenőrész tartozik, és a bútorokra is érdemes kitérni, amelynek többsége prémium, olasz gyártmány. Az épület alsó szintjén egy spanyol tapasétterem fog üzemelni, ahova nem csak a szálloda lakóit várják, valamint egy igény szerint két részre bontható, tágas rendezvényterem is a hotel része.
Hoxton, USA
Portland és Brooklyn után a szeles, vagyis inkább magyar városban nyílt meg az Egyesült Államok harmadik Hoxtonja.
A chicagói Hoxton máris lekörözi két testvérét abban, hogy a brand történetében először itt ejtőzhetünk tetőtéri medencében, kényeztethetjük magunkat wellness-stúdióban, és ez az egység kapott egy kétemeletes közösségi irodát is, amelyet természetesen nem a szállóvendégek számára alakítottak ki. Ami az enteriőrt illeti, meghagyták a tervezők a száznyolcvankét vendégszobás hotel indusztriális jellegét, így a betonmennyezetet mellett a raktár stílusú ablakok emlékeztetnek az épület ipari múltjára, míg az otthon melegéért a fehérre és halvány rózsaszínre mázolt falak felelnek.
Ez is érdekelhet:
(Fotók: Four Seasons, Insider, Buubble Hotel, Adam Firman, Dezeen, Szeretlek Magyarország, Hoxton Chicago)
toplista | hotel | öt | luxus | kedvenc | luxusszálloda
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!