Az EasyJet európai diszkont-légitársaság 2021. február 10-től változtat az eddigi megengedő kézipoggyász-szabályzatán.
A jelenlegi szabályozás szerint egy darab 56 x 45 x 25 cm-nél kisebb kézitáska engedélyezett, amelyet az ülések felett található rekeszben tárolhatunk. Február 10-e után azonban ez változni fog: lényegében a kiváltott jegytől függ majd, hogy milyen poggyászt vihet magával az utas az EasyJet járataira. Arra minden utasnak lehetősége lesz, hogy egy 45 x 36 x 20 cm méretű kistáskát vigyen a fedélzetre, amelyet majd a szék alatt tárolhat – tömegkorlátozás nincs.
Azok utasok, akik a gép első részében, a második és hatodik sor között ülnek, vagy nagyobb lábtérrel (vészkijáratok) rendelkeznek, továbbra is vihetnek magukkal normál méretű (56 x 45 x 25 cm) poggyászt. Így az EasyJetnél ezentúl a kézipoggyász mérete helyfoglaláshoz kötött, ez a szelekciós elv pedig eléggé eltér a fapados légitársaságok eddigi gyakorlatától.
Továbbá gyakran kényelmetlen is lehet: ha például ketten utaznak közösen egy nagyobb poggyásszal, akkor ezentúl vagy szét kell ülniük, vagy pluszban kell fizetniük az EasyJet járatain. Az EasyJet a változtatás szükségességét azzal magyarázta, hogy így próbálják még takarékosabbá tenni a repülőutakat, a nagyobb poggyászok okozta többletsúly ugyanis nagyobb üzemanyag-fogyasztással jár.
Ez is érdekelhet:
(Forrás: Utazómajom)
járvány | easyjet | világjárvány | repülőgép | repülő | poggyász
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!