Több évtizedes huzavona után most zöld utat kapott Dublin első metróvonala.
A 19 és fél kilométeres, főként a föld alatt futó vonal 16 állomást köt majd össze az ír főváros központja és legészakibb külvárosai között. A MetroLinken óránként akár 20 ezer utas is megfordulhat majd, és a várost kétes hírnévtől szabadítja meg azzal, hogy a dublini repülőtéren is megáll: jelenleg ugyanis egy a kevés nyugat-európai nagyváros közül, amelynek nincsen kötöttpályás kapcsolata a reptérrel.
Az ír kormány ebben a hónapban jóváhagyta az üzleti tervet, így a következő évtized elejére el is készülhet a beruházás,
amely hatalmas lépés Dublin nagymértékű autófüggőségének csökkentéséhez.
A Luas nevű, meglévő elővárosi villamosvonalak sem fedik le teljeskörűen az egyes kerületeket, az északi részen például alig találunk megállókat. Közben viszont a reptéri buszok gyakran szenvednek fennakadásokat balesetek vagy útépítési munkálatok miatt. A MetroLink remélhetőleg megoldja majd ezeket a problémákat.
Legutóbb a római reptér kapcsán adtunk hírt vasúti fejlesztésekről, de Svájc sem késlekedett, hogy javítsa a reptéri kapcsolatait.
(Forrás: Bloomberg, képek: Unsplash, Pixabay)
metró | metrolink | dublin | írország
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!