A magasság helyett ezúttal a mélységé a főszerep.
Deep Dive Dubai néven találjuk a sivatagi metropolisz legújabb attrakcióját. A hatvan méter mély medence háromszor mélyebb, mint amennyire az alapfokú búvárképesítéssel rendelkezők nyílt vízen leereszkedhetnek, és még annál is mélyebb, mint amilyet néhány világklasszis búvár tud csak megtapasztalni. A Deep Dive Dubai azonban többet kínál a hátborzongató mélységnél.
A 14 millió liter vízzel töltött hatalmas medence afféle elhagyott városként van berendezve, lakásokkal, parkoló autóval és egyéb érdekességekkel, hogy a búvároknak legyen mit felfedezniük. A víz alatti városban ezeken kívül még néhány műtárgyat is elrejtettek – köztük egy működő csocsóasztalt, egy sakktáblát és egy biliárdasztalt.
A kellemes hőmérsékletű vízben búvárruhában is kényelmesen lehet biliárdozni, a hangulatot high-tech hang- és fényrendszer fokozza – az akciót a kevésbé bátrak egy hatalmas üvegablakokon keresztül nézhetik.
"Annyi minden van benne, hogy tényleg nem fair csak medencének nevezni" – mondta a látványosságról Jarrod Jablonski, a Deep Dive Dubai igazgatója. A medence viszont jelenleg még csak meghívásos alapon működik, ősszel vetheti bele magát a nagyközönség.
Ami pedig a rekordokat illeti, jelen állás szerint Dubajban található a világ legnagyobb bevásárlóközpontja és legmagasabb épülete. A tapasztalt búvárok tanácsát érdemes mindenkinek megfogadnia, szerintük ugyanis nem túl jó ötlet felfelé törekedni, miután lemerültünk. A Deep Dive Dubai arra kéri a próbálkozókat, hogy a merülést követően várjanak legalább egy napot, mielőtt felkerekednek a Burdzs Kalifa szédítő magasságába.
(Forrás: Matadornetwork, fotók: YouTube, Deep Dive Dubai Facebook-oldala)
dubaj | rekord | medence | deep dive dubai | mély
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!