A világ számos pontján várják tárt karokkal a távmunkásokat. Vannak azonban olyan helyek, ahol az átlagosnál is jobb körülmények és csábító ajánlatok fogadják a digitális nomádokat.
Úgy tűnik, az ázsiai országok mindent megtesznek azért, hogy vonzó úti célként jelenjenek meg a digitális nomádok előtt. Ezt pedig a nomadlist.com szakértői is alátámasztották legfrissebb kutatásukban. A céljuk az volt, hogy kiderítsék, melyek azok a városok, amelyek
a távmunkások szempontjából a legdinamikusabban növekednek.
A lista élén Tokió végzett.
A japán fővárosban csak idén kis túlzással megnégyszereződött a távmunkások száma. Ez pedig nem is olyan meglepő, ha arra gondolunk, hogy milyen innovatív építészet, évszázados hagyományok és gasztronómiai remekek várják ott a digitális nomádokat.
A második helyen Da Nang, Vietnam ötödik legnépesebb városa végzett. Felkerült a listára Hanoi és Ho Si Minh-város is. A dobogó harmadik fokára végül Szöul, Dél-Korea fővárosa állhatott fel, köszönhetően gazdag kulturális és művészeti örökségének.
Íme, a világ tíz leggyorsabban növekvő úti célja a digitális nomádok számára:
- Tokió, Japán
- Da Nang, Vietnam
- Szöul, Dél-Korea
- Kuala Lumpur, Malajzia
- Penang, Malajzia
- Montevideo, Uruguay
- Manila, Fülöp-szigetek
- Hanoi, Vietnam
- Ho Si Minh-város, Vietnam
- Delhi, India
(Forrás: TimeOut, fotók: Getty)
digitális nomád | Malajzia | korea | japán | ázsia | vietnam
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!