2024-ben új digitális nomád vízumot vezetnek be, amellyel a távmunkások akár két évig is az országban maradhatnak. De ez még nem minden.
Dél-Korea az új K-kultúra képzési vízummal a koreai kultúrát szeretné népszerűsíteni, és olyan fiatalokat céloz meg, akik éppen erről szeretnének tanulni. A K-kultúra eseménysorozat a koreai zenére, ételekre és szépségápolásra fókuszál, míg a K-turizmus Road Show a koreai kultúrát viszi el a világ különböző országaiba.
A digitálisnomád-vízum várhatóan a jövő év második felében lesz elérhető.
Jelenleg a legtöbb uniós állampolgár vízum nélkül léphet be Dél-Koreába, de így legfeljebb kilencven napig tartózkodhat ott. Persze, turistaként is érdemes felkeresnünk a kelet-ázsiai országot. Januárban rendezik meg például a Gangwoni Ifjúsági Téli Olimpiát, amelyen ezerkilencszáz sportoló méri meg a tudását a dzsúdótól a jégkorongig.
A megnyitó ünnepségen kívül minden rendezvényre ingyenes a belépés, az olimpiai játékokat pedig kulturális események és sportolási lehetősége izgalmas sora kíséri neves koreai DJ-kkel, hófánkozással és curlinggel.
Ha arra járunk, érdemes fedeznünk a közeli látnivalókat, például a daegwallyeongi hófesztivált, ahol rendszerint elragadó hószobrok is készülnek.
A fővárosban, Szöulban a tervek szerint 2024 végén nyílik meg a Robot- és AI Múzeum, míg az ország második legnagyobb városában, Puszanban csúcstechnológiás átalakításon esik át a Művészeti Múzeum.
Úgy tűnik, az ázsiai országok mindent megtesznek azért, hogy vonzó úti célként jelenjenek meg a digitális nomádok előtt.
(Forrás: Euronews, képek: Unsplash, Getty Images)
távol-kelet | vízum | új | dél-korea | digitális nomád | ázsia
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!