Akár három hónapig is zárva maradhat a világ legszárazabb és legforróbb térsége, a Nevada és Kalifornia állambeli Death Valley Nemzeti Park.
Augusztus 20-án a Death Valley (Halál-völgy) területére a Hilary trópusi vihar mintegy hatvan milliméternyi esőt hozott, ami megegyezik az évi átlagos csapadékmennyiséggel. A lezúduló csapadék drámai nyomokat hagyott a térségen. Mint Matthew Lamar, a nemzeti park járőre elmondta, első hallásra hatvan milliméter eső nem tűnhet soknak, de ebben a térségben súlyos károkat okoz, mert nem tud elszivárogni.
A csapadék új vízmosásokat alakított ki, súlyos sziklákat mozdított el a helyükről, és számos helyen alámosta vagy elmosta az utakat.
A kiterjedt, csaknem tizennégyezer négyzetkilométer területű nemzeti parkban található 2250 kilométer hosszúságú úthálózat mintegy kétharmadát érintette az ítéletidő, beleértve a parkon áthaladó főutat is. A helyreállítás hatmillió dollárba (mintegy kétmilliárd forintba) kerülhet.
A nemzeti park korábban közölte, hogy a legforgalmasabb turistalátványosságok, mint a Scotty's Castle spanyol stílusú sivatagi villaépület nem károsodott, és a világon már csak itt élő ikrázó fogaspontyok állománya is megmaradt. Az alig négy centiméter hosszúságú halak a Death Valley tengerszint alatt fekvő tavaiban élnek.
A Halál-völgyhöz fűződik a Földön valaha mért legmagasabb hőmérséklet, az 1914-ben feljegyzett ötvenhét fok. De léteznek még ehhez hasonló forró helyek a világon, ahol a Nap szó szerint éget.
(Forrás: MTI, képek: Getty Images)
Halál-völgy | eső | nemzeti park | kalifornia | sivatag | nevada
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!