David Hockney brit festőművész iPaden és iPhone-on rajzolt képeit tartalmazó Taschen kiadvány ára tízezer euró, azaz mintegy 3,5 millió forint.
Az Én ablakom című könyvet kétezer példányban jelentették meg, és mindegyikben százhúsz digitális eszközzel készült rajz található, plusz mindegyikben van egy 43x56 cm-es print is, amelyet Hockney saját kezűleg szignózott.
A gyűjtőknek készült ezer példány mindegyike számozott, ezekben szintén van egy szignózott print a festőtől.
A 83 éves David Hockney az egyik legnevesebb kortárs festőművész. 2018-ban egy árverésen 90 millió dollárért kelt egy 1972-es festménye, ezzel a Portrait of an Artist (Pool with two Figures) lett a legdrágább műalkotás, amelyet élő művész festett (2020-ban Jeff Koons vette át a címet).
A kétezer példányból már csak kétszázötven elérhető a Taschen honlapján, így nem árt igyekeznie annak, aki egy eredeti Hockney-printet szeretne a lakása falára. A német kiadó amúgy híres az exkluzív, limitált kiadású könyveiről: a kínai kortárs művésszel, Aj Vejvejjel közösen készített munkáját 17 500 euróért, mintegy 5,9 millió forintért kínálták, és már ebből sincs készleten.
David Hockney | könyv | taschen | festő
A kiberbiztonság téged is érint! Mit is jelent valójában?
Így élheted meg az ünnepi hangolódást egy csodás kastély birtokán itt, a szomszédunkban

Az ősz önmagában is tud szép lenni, de a Roadster aktuális számával még szebbé és izgalmasabbá tehetjük. Mit találunk benne? Ellátogatunk Jerevánba, és megmutatjuk, mit érdemes csinálni Örményország fővárosában, és megnézzük közelről Athén jelenleg legizgalmasabb kerületét, Keramiekoszt. Találkozunk a világhírű képzőművésszel, Julie Mehretuval, kifaggatjuk, mit csinál Szabados Ági Debrecenben, megkóstoljuk, mit főzött ki az Arany Kaviár új séfje, motorozunk Erdélyben, jachtozunk az Adrián és egyéb hedonista kalandokban is részt veszünk, de nem soroljuk fel mindet. Ezen kívül elbeszélgetünk a bájos izraeli ékszertervezővel, Tal Adarral, találkozunk Zwack Sándorral, bejárjuk a Sauska tokaji főhadiszállását, és elbeszélgetünk napjaink egyik legnevesebb európai portréfotósával, Rob Hornstrával. A magazin egyéb oldalain a tőlünk megszokott kompromisszummentes színvonalon számolunk be az utazás, a dizájn, a divat és a gasztronómia kifinomult világának történéseiről, és mindarról, amiért az életben rajongani lehet.
Megnézem, mert érdekel!